Iššūkis – „Surink Lietuvą“

Paskelbta: 2018-07-12

Mėgsti keliauti ir ieškai naujų iššūkių? Jei taip, turim tau bei tavo draugams puikią idėją! Liepos 12 d. startuoja projektas, sujungęs visas 60 savivaldybių, ”Surink Lietuvą”, kurio esmė Lietuvos šimtmečio proga, paskatinti žmones ne tik keliauti po savo kraštą, tačiau ir pažinti kiekvieną jo lopinėlį. Koks viso to tikslas? Ogi, kiekviename aplankytame krašte gausi puikią galimybę įsigyti to krašto formos magnetuką, surinkus visas 60 dalių - sujungti jas į vieną visumą -Lietuvos žemėlapį!

                      Šis projektas inicijuotas VšĮ Ukmergės turizmo ir verslo informacijos centro apjungė visą Lietuvą, -  60 savivaldybių. Žemėlapio kūrimas užtruko net devynis mėnesius, buvo rinkta informacija iš visos Lietuvos, bendradarbiauta su turizmo informacijos centrais, muziejais, bibliotekomis, regioniniais parkais ir kitomis įstaigomis. Kiekviena informacija atskirai ištyrinėta ieškant patraukliausio būdo ją pavaizduoti, tokiame mažame plotelyje.  

                     „Tai pirmas tokio pobūdžio projektas, apjungęs visą Lietuvą. Neabejojame, kad jis prisidės prie vietinio turizmo aukso amžiaus, juk kelionės po savo šalį ir atradimai regionuose yra tikras magnetas turistams!“, - projektą palaiko laikina Turizmo departamento vadovė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė.

                      Daugeliui Lietuva dar yra neatrastas kraštas, bet jis turi ką papasakoti, parodyti ar padegustuoti. Kiekvienas magnetas tai lyg atskira istorija - Ukmergės krašto magnetukas pasakoja apie piliakalnį ir dainuojančius balandžius, Akmenės - apie dinozaurus ir drugelius, Marijampolės - apie kates, kurias taip mylėjo grafienė, o kur dar gausybė dvarų, bokštų, įdomių asmenybių.. Jūsų laukia 60 įdomiausių pasakojimų, potyrių ir nuotykių. Šias istorijas taip pat galėsite išgirsti per radiją „Extra FM“, kuri kiekvieną savaitę pakvies aplankyti ir susipažinti vis su nauju rajonu. Dar vienas mūsų projekto partneris - vežėjas UAB „Kautra“, kuris skatins keliauti po Lietuvą suteikdamas nuolaidas.  Tai jei jau susidomėjai, paskubėk, įsigyti savo krašto detalę, nes pradžioje išleidome tik 1000 Lietuvos žemėlapių.

                      Daugiau informacijos apie nuolaidas kelionėms po Lietuvą, projekto eigą, bei įspūdžius galite rasti mūsų socialiniame tinklapyje facebook – „Surink Lietuvą“.
 

 
 
 

BAIGĖSI KONKURSAS!!!

Paskelbta: 2018-06-15

Va ir atėjo ta diena, kada baigėsi nuotraukų konkursas „Šiaulių rajonas gali nustebinti!“. Smagu buvo sulaukti daugybės viena už kitą gražesnių nuotraukų. Internetinės svetainės lankytojų ir vertinimo komisijos balsai nulėmė, kad nugalėtoja tapo Smiltė Preimantaitė ir jos fotografija „Kuršėnų (Daugėlių) geležinkelio tiltas“.

 
 
 

Poezijos pavasaris Naisiuose 2018

Paskelbta: 2018-05-21
 
 
 

Šiaulių regiono dainų ir šokių šventė „Vardan tos...“ Kuršėnuose

Paskelbta: 2018-05-16

Papildoma informacija:

"Kuršėnams 473" bėgimo nuostatai (Atsisiųsti)
Motorizuotos eisenos schema ir informacija (Atsisiųsti)
Pušyno schema (Atsisiųsti)

 
 
 

Žaidimas ACTIONBOUND

Paskelbta: 2018-05-10

Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka siūlo jums susipažinti su virtualiais turistiniais maršrutais, sukurtais panaudojant interaktyvų žaidimą Actionbound. Jie apima 12 rajono vietovių ir jų apylinkių nuo Raudėnų iki Žadžiūnų. Maršrutai buvo sukurti pagal 2016 m. Kultūros ministerijos finansuotą bibliotekos  projektą „Susipažink su Šiaulių rajonu kitaip“. Tai pirmas bandymas Šiaulių rajone į virtualią erdvę perkelti 12 vietovių sukaupto turizmo ir kraštotyros  (gamtos, kultūros, istorijos paminklų) lobyną per jaunimo mėgstamą kompiuterinį žaidimą. Laukiame jūsų pasiūlymų turistinių maršrutų patobulinimui el. paštu: projektai@biblioteka.w3.lt.

Norint pradėti žaisti, reikia turėti išmanų telefoną ar planšetinį kompiuterį su GPS funkcija. Interneto ryšio jums reikės tik žaidimo pradžioje (įdiegiant užduotį) ir žaidimo pabaigoje (suvedant jūsų pasiektus  rezultatus). Įsijunkite garsą.

1.Parsisiųskite į savo mobilųjį telefoną ar planšetę programėlę Actionbound.com

iOS
Android

2.Norėdami pradėti žaidimą atsidarykite programėlę, Lietuvos žemėlapyje raskite Šiaulių rajoną, o jame – jus dominančią vietovę.

Actionbound maršrutų Šaulių rajone sąrašas:

Bubiai
Kuršėnai
Meškuičiai
Paežerių kraštas
Šiupyliai
Varputėnai
Žadžiūnai
Ringuvėnai
Ginkūnai
Raudėnai
Gruzdžiai
Kužiai - Verbūnai

3.Pasirinkę maršrutą su telefono QR kodo skenerio programėle nuskenuokite jo QR kodą, įrašykite savo ar komandos pavadinimą (tą, kuriuo registravotės el. paštu) ir komandos narių vardus.

4.Žaidimas pasikraus ir interneto žaidimo metu nereikės. Žaidimas vyks jūsų pasirinktoje vietovėje, kurios apimtį, numatomą žaidimo laiką, atstumus jūs rasite jo aprašyme. Suradę tam tikrą objektą ar įveikę kitą užduotį jūs pelnysite taškus.

5.Nebūtina žaidimą pabaigti iš karto. Jei norėsite tęsti vėliau, galite naudoti kitas programėles, svarbu – neišjunkite Actionbound programėlės lango iš atvertų programėlių meniu.

6.Pabaigę žaidimą nepamirškite paspausti mygtuko SEND – tik tokiu atveju jūsų gauti paieškos ir užduočių rezultatai mus pasieks ir taškai bus įskaityti.

7.Linkime sėkmės!

 

 
 
 

RENGINIAI IR PARODOS ŠIAULIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS VIEŠOSIOS BIBLIOTEKOS STRUKTŪRINIUOSE TERITORINIUOSE PADALINIUOSE 2018 M. GEGUŽĖS MĖNESĮ

Paskelbta: 2018-04-30

RENGINIAI
■ 3 d. 14 val. – KUŽIŲ SENIŪNIJOS SALĖJE – paskaita „Moters sveikata“. Lektorės Kristina Misiuvienė, Rima Adomaitienė. Rengia Kužių biblioteka.
■ 9 d. 13 val. – KURŠĖNUOSE, LAURYNO IVINSKIO AIKŠTĖJE – Europos dienos šventė „Europa – tarp praeities ir dabarties“. Organizuoja Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteka.
■ 10 d. 14.30 val. – MEŠKUIČIŲ BIBLIOTEKOJE – edukacinė viktorina mokiniams „Pažink Europos šalių kultūrą“, skirta Europos dienai.
■ 16 d. 14.30 val. – KURŠĖNŲ POLITECHNIKOS MOKYKLOJE (Daugėlių g. 14, Kuršėnai) – edukacinio užsiėmimo „Ebru menas – tapymas ant vandens“ pristatymas. Organizuoja Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteka.
■ 22 d. 9 val. – KUŽIŲ BIBLIOTEKOJE – rytmetys vaikams „Knygučių varžytuvės“.
■ 24 d. 17 val. – KURŠĖNŲ VYTAUTO VITKAUSKO BIBLIOTEKOJE – bibliotekos rankdarbių būrelio „Svajingosios levandos“ edukacinis užsiėmimas „Subtili elegancija“.
■ 25 d. 16 val. – GILAIČIŲ BIBLIOTEKOJE – Gilaičių tradicinės šventės „Kaip gyveni kaimynėli?“ metu Ginkūnų S. ir V. Zubovų pagrindinės mokyklos projekto „Dovana Lietuvai“ pristatymas.
■ 25 d. 16.40 val. – GILAIČIŲ BIBLIOTEKOJE – Gilaičių tradicinės šventės „Kaip gyveni kaimynėli?“ metu edukacinis užsiėmimas „Naujosios technologijos bibliotekoje: 3D pieštukas“.
■ 25 d. 20.30 val. – GILAIČIUOSE – Gilaičių tradicinės šventės „Kaip gyveni kaimynėli?“ metu „Bendrystė ir žaidimai prie draugystės laužo“. Organizuoja Gilaičių biblioteka.
■ 25 d. 14 val. – GINKŪNŲ BIBLIOTEKOJE – susitikimas su žurnaliste Irma Gudžiūne „Lėjos virtuvė“.

PARODOS
■ 2 d. – KURŠĖNŲ VYTAUTO VITKAUSKO BIBLIOTEKOJE – Foto meno erdvėje – Gabrielės Stankaitytės fotografijos darbų paroda „Metų laikai“ (veikia nuo 03-12 iki 05-16).
■ 2 d. – KURŠĖNŲ VYTAUTO VITKAUSKO BIBLIOTEKOJE – Foto meno erdvėje – Mariaus Jackevičiaus fotografijos darbų paroda „Kai nusileidžia saulė“ (veikia nuo 04-16 iki 05-16).
■ 2 d. – KUŽIŲ BIBLIOTEKOJE – spaudinių paroda „Tautos moralinio atgimimo ugdytojas“, skirta Vydūno metams (veiks iki 05-30).
■ 18 d. – KURŠĖNŲ VYTAUTO VITKAUSKO BIBLIOTEKOJE – Foto meno erdvėje – Ingos Viršilienės ir Gintarės Stepanavičiūtės fotografijos darbų paroda „Kelionės“ (veiks iki 06-20).
 

 
 
 

Mokymai „Turizmas 2018“

Paskelbta: 2018-04-16

Balandžio 12 – 13 dienomis Plungėje, vyksta Lietuvos turizmo informacijos centrų darbuotojų mokymai „TURIZMAS 2018“.

Pirmą dieną mokymai vyko M. Oginsko rūmuose, kuriuos organizavo Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos. Turizmo specialistai skaitė pranešimus apie laukiančią turizmo vasarą, patraukliausias turizmo traukos vietoves EDEN , UNESCO vertybes ir kitas aktualijas, kurios galėtų prisidėti prie naujojo turizmo sezono sėkmės.

Antros dienos mokymai persikėlė į konferencijų ir laisvalaikio centrą „Porto“. Lietuvos turizmo informacijos centrų asociacija parengė programą „ Istorijos, kaip jas išnaudoti komunikacijoje“.

Kaip ir kiekvienais metais Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos cento darbuotojos aktyviai dalyvauja turizmo specialistų mokymuose ir diskusijose. Kartu su kitais turizmo specialistais ruošiamės artėjančiam sezonui. Iš mokymų grįšime pasisėmę naujų idėjų, kupini entuziazmo kaip nesustoti ir judėti pirmyn vystant darnųjį turizmą.

 
 
Svetainėje naudojamos Zigmo Ripinsko nuotraukos
Pas mus įvairiausi lietuviški suvenyrai, išrankiausiam klientui: