Varšuvoje (Lenkija) vyko vienas iš svarbiausių Vidurio ir Rytų Europos turizmo renginių 25-oji tarptautinė turizmo paroda „TT Warzawa 2017“, kurioje pristatytas ir Šiaulių rajonas.

Paskelbta: 2017-11-29

2017 m. lapkričio 23 – 25 dienomis Varšuvoje, kultūros ir mokslo rūmuose, vyko tarptautinė turizmo paroda. Savo krašto turizmo išteklius bendrame Lietuvos turizmo informacijos centrų ir verslo stende pristatė daugiau nei 20 atstovų iš Lietuvos, o kartu ir Šiaulių rajonas. Turizmo parodoje  „TT Warzawa 2017“ dalyvavo apie 50 šalių iš Vidurio ir Rytų, Pietų, Šiaurės ir Vakarų Europos, Afrikos, Azijos, Amerikos, Karibų jūros.
Paroda – vienas iš būdų prisistatyti turizmo operatoriams, žiniasklaidos atstovams, pabendrauti su potencialiais klientais, skleisti žinias apie Šiaulių rajoną ir megzti kontaktus, pasitarnausiančius ateityje.
Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centras parodos lankytojams parengė turizmo žemėlapį apie mūsų krašto turizmo išteklius lenkų kalba.  
Turizmo parodoje dalyvavo Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centro vadybininkės Lina Šukienė ir Ramunė Jocienė.  
Lenkijos gyventojai teigia, kad šventojo Jono Pauliaus II tėvynėje pamaldumas tebėra stiprus. Apie Šiaulių rajono Kryžių kalną girdėję daugelis. Daug lenkų  lanko Lietuvos žymiausius turizmo objektus, o mes labai norime, kad jų atkeliautų dar daugiau. Šį kartą parodos lankytojai labiausiai domėjosi Kryžių kalno legendomis.
Dalyvavimas parodoje „TT Warzawa 2017“ buvo labai naudingas. Tikimės 2018 m. didesnio Lenkijos turistų srauto. Dėl planuojamo  Popiežiaus Pranciškaus  vizito į Lietuvą taip pat tikimės didelio kaimyninių šalių maldininkų srauto.

Parengė: Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centras

 
 
 

KVIEČIAME TEIKTI KANDIDATŪRAS ŠIAULIŲ RAJONO GARBĖS PILIEČIO VARDUI SUTEIKTI

Paskelbta: 2017-10-11

Šiaulių rajono Garbės piliečio vardo suteikimo komisija kviečia teikti kandidatūras 2017 metų Šiaulių rajono Garbės piliečio vardui suteikti.

Garbės piliečio vardas suteikiamas:

·         Lietuvos ir užsienio valstybių piliečiams už ypatingus nuopelnus Šiaulių rajonui ir Lietuvos Respublikai;

·         pasižymėjusiems ypač uoliu ir sąžiningu darbu ir visuomenine veikla;

·         už nuopelnus kultūros, mokslo ir švietimo, verslo ir gamybos, sveikatos ir socialinės apsaugos, sporto, ūkio ir kitose srityse;

·         už nuopelnus įtvirtinant Šiaulių rajono savivaldą, įgyvendinant pilietines iniciatyvas ir kuriant Šiaulių rajono įvaizdį.

·         už reikšmingus neatlygintinus darbus Šiaulių rajono bendruomenės labui.

Garbės piliečio vardas gali būti suteikiamas tiek gyvam, tiek mirusiam asmeniui.

Siūlymus dėl Garbės piliečio vardo suteikimo gali teikti Savivaldybės tarybos nariai, nevyriausybinės organizacijos, vietos bendruomenės, iniciatyvinės piliečių grupės, Šiaulių rajono savivaldybės administracijos struktūriniai teritoriniai padaliniai (seniūnijos), Šiaulių rajono savivaldybės biudžetinės įstaigos.

Siūlymas asmeniui suteikti Garbės piliečio vardą pateikiamas Šiaulių rajono garbės piliečio vardo suteikimo komisijai iki einamųjų metų spalio 31 d. Kartu su siūlymu turi būti pateikta informacija apie siūlomą kandidatą:

·         gyvenimo aprašymas;

·         darbų ir nuopelnų rajonui aprašymas;

·         ne mažiau kaip dvi rekomendacijos arba įmonės, įstaigos, organizacijos susirinkimo protokolo kopija (išrašas);

·         kandidato sutikimas raštu, kad jis sutinka  būti siūlomas Garbės piliečio vardui suteikti;

·         asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopija.

Nesant pateiktų kandidatų, tais kalendoriniais metais Garbės piliečio vardai nesuteikiami.

Šiaulių rajono savivaldybės garbės piliečio vardo suteikimo nuostatai pridedami.

 

Siūlymus teikti iki 2017 m. spalio 31 d. Vilniaus g. 263, Šiauliai, 302 kab. (Savivaldybės priimamasis); tel. pasiteirauti (8-41)  59 66 46 ir (8-41) 52 36 95.

Atsiliepimus apie iškeltus kandidatus Savivaldybės mero vardu siųsti į Savivaldybės priimamąjį el. p.; priimamasis@siauliuraj.lt  arba el. paštu meras@siauliuraj.lt

Anonimiškos rekomendacijos ir atsiliepimai nebus svarstomi.

 
 
 

JAUNIMO VERSLUMO SKATINIMO KONKURSAS „KURK LIETUVAI IR SAU“ KVIETIMAS

Paskelbta: 2017-10-06

ŠIAULIŲ RAJONO TURIZMO IR VERSLO INFORMACIJOS CENTRAS

IR

ŠIAULIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA

 

 

JAUNIMO VERSLUMO SKATINIMO KONKURSAS

 „KURK LIETUVAI IR SAU“

KVIETIMAS

 

Kviečiame jaunimą dalyvauti jaunimo verslumo skatinimo konkurse „Kurk Lietuvai ir sau“.

Tikslas: skatinti jaunimą domėtis verslo aplinka ir ekonomika.

Konkurse gali dalyvauti jaunimas 14-29 m. iš jaunimo nevyriausybinių organizacijų, neformalių jaunimo grupių ar individualiai (konkurso nuostatai pridedami).

Norintys dalyvauti konkurse registruojami nuo 2017-10-02 iki 2017-10-20. Registruojantis dalyvauti konkurse pateikiama užpildyta anketa, kurioje  turi būti nurodyta: mokymosi įstaiga, jaunimo nevyriausybinė organizacija, vadovo vardas ir dalyvių skaičius bei  pavadinimas (forma pridedama).

 

Konferencijos organizatoriai:

Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Kristina Duseikaitė, tel. 8615 31441, el. p. kristina.duseikaite@siauliuraj.lt

Šiaulių rajono savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorė Neringa Vilčinskaitė-Zavackienė, tel. 8614 39504, el. p. nerina.vilcinskaite@siauliuraj.lt


Konkurso nuostatai (parsisiųsti)

Dalyvio anketa (parsisiųsti)

 
 
 

Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena

Paskelbta: 2017-10-02

Spalio 1 d. minima Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. Šią dieną Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centro darbuotojos senjorams paruošė saldžias dovanėles su palinkėjimais. Į Kryžių kalną atvykę senjorai iš įvairių šalių džiaugėsi malonia staigmena ir dėkojo, kad palinkėjimus galėjo skaityti savo kalba. Džiaugiamės, kad galėjome prisidėti prie senolių šypsenų ir nuoširdžiai nustebusių akių. Vienas senjoras su lazdele, pasipuošęs baltais marškiniais ir pasirišęs kaklaraištį, net pašmaikštavo: „Aš esu dar visiškai jaunas“.

Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena yra puiki galimybė parodyti dėmesį mūsų senoliams, nes jų neįkainojama patirtis yra visų mūsų turtas.

 

 
 
 

Pasaulinė senjorų diena

Paskelbta: 2017-09-30

Visame pasaulyje spalio 1 dieną minima Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. Šios nuostabios šventės metu, sekmadienį (spalio 1 dieną), Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centro kolektyvas senjorus stebins įvairiomis staigmenomis!
Mielieji senjorai, kviečiame ir laukiame Jūsų Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centre.

 
 
 

Pasaulinė turizmo diena

Paskelbta: 2017-09-30

Pasaulinė turizmo diena visame pasaulyje minima rugsėjo 27 dieną. Pasaulio turizmo organizacija paskelbė šių metų Turizmo dienos temą: „Darnusis turizmas vystymuisi“, kurios šūkis – „Keliauk. Mėgaukis. Gerbk“. Temos esmė – skatinti keliauti atsakingai: gerbti vietos tradicijas, kultūrą, tausoti aplinką, padėti vystytis vietos bendruomenėms ir verslui.
Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centro kolektyvas šią dieną sveikino turistus, vedė nemokamas ekskursijas, pristatė kryžių kalno nuotraukų ekspoziciją.

 
 
Svetainėje naudojamos Zigmo Ripinsko nuotraukos
Pas mus įvairiausi lietuviški suvenyrai, išrankiausiam klientui: