Šiaulių rajono žemėlapis - bažnyčios, koplyčios, cerkvės

ŠIAULIŲ RAJONAS GALI NUSTEBINTI!

Sekmadienį buvo nuostabi religinė šventė - Verbų sekmadienis. Šia proga pristatome teminį žemėlapį - BAŽNYČIOS, KOPLYČIOS, CERKVĖS. 
Šiaulių rajone, beveik kiekvienoje didesnėje gyvenvietėje yra bažnyčia. Tai palikimas, kuris vizualiai pasakoja apie praėjusias epochas. 
Kviečiame į maldos namus pažvelgti kaip į įspūdingus statinius, architektūrinį paveldą. Jį suprasti ir vertinti nepriklausomai nuo savo požiūrio į religiją. 
Iš tolo matomi bažnyčių mūrai įkūnija žmonių pastangas ir didybę, stebinančią net ir prabėgus ne vienam dešimtmečiui. Į dangų kylantys bažnyčių bokštai, gyvenvietes daro ypatingomis, o jų istorijos ir legendos neretai žavi lankytojus. 
Gruzdžių Švč. Trejybės bažnyčia susižavėjo ne vienas keliaujantis, tai viena gražiausių Šiaurės Lietuvoje išlikusių mūro bažnyčių statytų XIV a. pabaigoje. 
Verta paminėti, kad Sereikių koplyčia – tiesiogiai susijusi su Kryžių kalnu, o Kurtuvėnų Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčios balti bokštai nepalieka abejingų. Bazilionų Šv. Bazilijaus Didžiojo bažnyčia yra liaudiškos architektūros pavyzdys ir, galima sakyti, kad tai vienas seniausių tokių kūrinių išlikusių iki mūsų laikų. 
Miško apsuptyje stovinti Agailių koplyčia ypatinga visais atžvilgiais, tiek savo atsiradimo istorija, tiek legendomis. Tikriausiai niekas negali paneigti, kad vienas iš svarbiausių Kuršėnų  miesto simbolių yra Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia. 
Nepamirškime šių didingų statinių, nes tai mūsų dalis, mūsų istorija.

Ruošiame žemėlapius įvairiomis temomis, kuriuos galėsite rinktis pagal poreikį. Juos talpiname Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centro socialiniuose tinkluose ir internetinėje svetainėje.
Maloniai kviečiame sekti informaciją.

Nuotraukų autoriai: Vytautas Ripinskis, Martynas Macaitis, Kristina Duseikaitė, Kurtuvėnų regioninio parko direkcijos archyvas.

Atsiliepimai

Komentuoti