Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centras

Barsukyno ozas

Kiti gamtos objektai

Tai išskirtinio dydžio ir išvaizdos ilga, siaura kalva. Ozai yra reta reljefo forma Lietuvoje. Ozus žmonės vadina ožnugariais, milžinų takais. Sakydavo, kad tai milžinų keliai, kuriuos jie per pelkes supylė.

Barsukyno ozas apjuosia puslankiu Barsukyno ežerą ir iškyla virš jo 23,4 m. Ozo ilgis 700 m, plotis 100-230 m. Aukščiausia ozo vieta 158,4 m virš jūros lygio. Vidutinis santykinis aukštis 16 m. Šlaitų nuolydis siekia daugiau kaip 15 laipsnių. Objekto plotas virš 9 ha. Barsukyno ozas susidarė paskutinio ledynmečio pabaigoje - prieš 12 - 10 tūkstančių metų, ledyno plyšyje nugulus smėliui ir pavieniams rieduliams. Ant ozo 2017 metais buvo aptikti Pageluvio I ir Pageluvio II piliakalniai. Ant ozo stovi nudžiūvusi Sukilėlių pušis, prie kurios 1863 metų sukilėliai duodavo priesaiką. Ozo šlaitais praeina II pasaulinio karo apkasų grandinė.

Ozas yra 0,5 km nuo populiaraus Geluvos ežero pliažo. Ozą nesunku surasti, nes nuo pliažo  įrengtos informacinės rodyklės į objektą, o šalia ozo pastatytas informacinis stendas.

Atsiliepimai

Komentuoti