Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centras

TOP 10 ŠIAULIŲ RAJONO LANKYTINŲ VIETŲ

Parsisiųsti GPX
Trumpai apie maršrutą
Lengvas
160 km
10 val.
10
Maršruto danga
90% Asfaltas
10% Žvyrkelis

ŠIAULIŲ RAJONAS GALI NUSTEBINTI!

Kviečiame aplankyti Šiaulių rajono TOP 10 lankytinų vietų.

1. Kryžių kalnas. Šiaulių rajonas visame pasaulyje yra žinomas dėl garsiojo Kryžių kalno. Piliakalnis ir jo aplinka formavosi ne vieną šimtmetį. Maldų kalnas svarbus kultūrine, istorine, sakraline, visuomenine, archeologine bei nacionaline verte. Tačiau tai ne vienintelė lankytina vieta Šiaulių rajone, kuri gali sužavėti keliaujančius.

2. Mažesniųjų brolių ordino Lietuvos Šv. Kazimiero provincijos Kryžių kalno vienuolynasPopiežius Jonas Paulius II, 1993 metų rudenį, teprabėgus kelioms savaitėms nuo jo kelionės po Lietuvą, lankydamasis Italijoje, La Vernos kalno pranciškonų vienuolyne,  pasakė, jog Europoje yra du ypatingi kalnai – La Vernos kalnas ir Kryžių kalnas – ir tarp šių kalnų turi būti nutiestas tiltas. Jis paragino brolius pranciškonus pastatyti prie Kryžių kalno vienuolyną. Pranciškonai veikiai atsiliepė į popiežiaus paraginimą.

3. Kuršėnų dvaro sodyba - vienintelis vertingiausias medinės dvarų architektūros palikimas Šiaulių rajone. Išlikę autentiški laiptai, langų rėmai, medinės lauko durys.

4. Pėsčiųjų tiltas per Ventos upę - lankytojus traukia ne tik ori­gi­na­lia iš­vaiz­da, bet ir in­te­rak­ty­viais bei iš­ma­niais spren­di­mais. Tilto apdaila sukurta iš korteno – vienos madingiausių šiuo metu, itin ilgaamžės medžiagos, kuri plačiai naudojama Europos, pasaulio architektų ir dizainerių.

5.  Zoologijos sodas Dargaičiuose  Pasak ūkio šeimininko Raimondo Neverdausko: „Mūsų zoologijos sode pirmiausia yra gyvūnų namai, todėl didžiuojamės, kad mes suteikiame bene pačias geriausias sąlygas gyvūnams Lietuvoje. Atvykę pas mus pamatysite laimingus ir labai tvarkingoje aplinkoje gyvenančius gyvūnus.“

6. Kurtuvėnai - lankytojus iš tolo pasitinka balti bažnyčios bokštai, kurie visus nustebina savo grožiu, o kur dar didelės galimybės žavėtis išlikusiu parku, žirgynu, tvenkiniais, atstatytu mediniu barokinių formų svirnu bei ratine.  

7. Naisiai - Naisių kaimas yra tapęs traukos objektu įvairiais metų laikais – šaltuoju metu pasipuošia įvairiomis žėrinčiomis, šviečiančiomis dekoracijomis, šiltuoju – erdvės pripildomos kūryba ir menu. 

8. Girnikų šventkalnis - Tai aukščiausias kalnas Šiaulių rajone (183,4 m.). Nuo jo atsiveria regioninio parko, Žemaitijos aukštumų, Šiaulių, Kuršėnų, Kurtuvėnų panorama.

9. Baltų arenaVienas svarbiausių, įspūdingiausių ir didžiausių Naisių objektų. Baltų arenos dydis iš tiesų įspūdingas – pylimas yra 200 m ilgio, 160 m pločio, o šlaitai siekia net 16 m aukštį. Baltų arenos statybai sunaudota 125 000 kubinių metrų žemės.

10. Agailių koplyčia - Prie koplyčios yra šaltinėlis, kurio vanduo laikomas stebuklingu, turinčiu gydomųjų galių. Šaltinio versmės stebuklingas vanduo padavimuose minimas anksčiau nei koplytėlė. 

Maršrutas ilgas. Jį galite pradėti bet kurioje vietoje ir keliauti kelias dienas.

 

Atsiliepimai

Komentuoti

Išmanioji programėlė / Audio gidas

Tai - interaktyvi, naujoviška, šiuolaikinių technologijų sprendimais pagrįsta mokymosi ir kultūros pažinimo priemonė skirta Lietuvos ir užsienio lankytojams pažinti mūsų krašte esančius reikšmingus ir unikalius kultūros paveldo objektus bei žymius žmones