Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centras

TOP 10 VIETŲ POILSIUI SU ŠEIMA

Parsisiųsti GPX
Trumpai apie maršrutą
Lengvas
310 km
14 val.
10
Maršruto danga
95% Asfaltas
5% Žvyrkelis

Subalansuota vaikams, bet tinka ir suaugusiems.
1.  Zoologijos sodas Dargaičiuose. Ar alpakos nukonkuruos gražuolius elnius? Kiek megztinių per gyvenimą „pagamina“ alpaka? Atsakymus į šiuos klausimus pateiks alpakų ūkio Dargaičiuose šeimininkai. Užsukite ir į mini zoo, kuriame ir triušiai, ir avys, ir asiliukai. Pažinti, paliesti, užuosti – jaukiausias zoologijos sodas Šiaurės Lietuvoje laukia lankytojų.

2. Veislinių paukščių ir naminių gyvūnų ūkis „Raiba plunksna“. Net akyse raibsta nuo plunksnų, kailių ir ragų įvairovės visai netoli miesto įkurdintame mažame zoologijos sode, kuris lankytojus priima ir žiemą. Vaikai gali maitinti žvėrelius, pasiklausyti papūgėlių čirškėjimo ar pakasyti ausį elniui. Nenustebkite sulaukę prašymo ir namie auginti kokį pūkuotą žvėriuką.


3. Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centras. Koks džiaugsmas paimti į rankas dubenį, kuris dar visai neseniai buvo molio gabalas! Ar išgerti kvepiančios arbatos iš puodelio, kurį pats nusilipdei. Molio minkymą suaugusieji prilygina meditacijai, o vaikams tai puiki istorijos apie keramikos kelią pamoka.  Čia jums būtinai papasakos ne tik ąsočio, bet ir visos keramikos istoriją, išmokys lipdyti ir žiesti puodus. 


4. Kurtuvėnų regioninio parko lankytojų centras. Ar teko girdėti apie Kurtuvėnų regioninį parką ir ten legendose gyvenančius milžinus? Ši užduotis yra skirta patikrinti tavo žinias apie šį regioninį parką ir pažinti čia gyvenusius milžinus. Užduotį lengvai įveiksi apsilankęs Kurtuvėnų regioninio parko lankytojų centre. Ar esi pasirengęs draugystei su milžinais?

5.  Naisiai. Ko nedavė gamta, sukūrė žmogus. Baltų arena, Saulės aikštė, Triušių sala ir kiti objektai, kurie sulaukia dėmesio visais metų laikais. Žiemą galima leistis nuo kalnų, o vasarėjant pasimėgauti vandens ramybe. Naisiuose svarbiausia šeima, todėl čia laukiami įvairaus amžiaus lankytojai, mažiausi ras pramogų, o vyriausi – ramybę.


6. Žirgynas Kurtuvėnuose. Jei tau patinka žirgų draugija ir mėgsti  laisvalaikį laisvalaikį leisti gamtos apsuptyje  tai žirgynas Jūsų laukia. Patys  mažiausi, ne tik susipažins su žirgais, bet ir galės juos paglostyti, pamaitinti, pajodinėti, o suaugusieji pajus jojimo džiaugsmą.


7. Algirdo Laucevičiaus elnynas . Ar ne nuostabu stebėti tauriųjų elnių gyvenimą iš arti? Nežinai kaip atrodo miškų karalius, ne bėda, su jais susipažinti ir pasigrožėti gali elnyne. Pasigrožėkite Lietuvoje gyvenančiais tauriaisiais elniais: vaizdai primins rudens pasaką.


8. Autodromas / Kartodromas - Šiaulių TMC. Kartingas – tikra adrenalino bomba! Ši sporto šaka neabejotinai suteikia svarbiausius įgūdžius, reikalingus pasinerti į automobilių sportą. Visus, pasiryžusius pralėkti kartingu, darbuotojai aprūpins kombinezonais, šalmais ir pošalmiais. Jums tereikės mėgautis greičiu, azartu bei adrenalino antplūdžiu.


9. „Ramunyno" ekspozicija - Vaikus į „Ramunyną“ pakvies užeiti Meškutis ir Ežiukas – tai du eksponatai, kurie neturi ramunių.  Sužinosite, kodėl ežiukas ir meškiukas įsimylėjo ramunę. Jūsų akys apraibs nuo eksponatų su ramuniėmis gausos. 


10. Ekcel. Virtuali realybė, vaizdo žaidimai. ,,Nėr ką veikt tuose Kuršėnuose”, apsilankykite Ekcel pramogų patalpose, kuriuose galėsite ne tik pramogauti virtualioje realybėje, bet ir žaisti stalo tenisą, biliardą, stalo ledo ritulį. Tad apsilankę pas Ekcel ką veikti ras ir dideli, ir maži! 

 

 

Atsiliepimai

Komentuoti

Išmanioji programėlė / Audio gidas

Tai - interaktyvi, naujoviška, šiuolaikinių technologijų sprendimais pagrįsta mokymosi ir kultūros pažinimo priemonė skirta Lietuvos ir užsienio lankytojams pažinti mūsų krašte esančius reikšmingus ir unikalius kultūros paveldo objektus bei žymius žmones