Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centras

TOP DEGUSTACINIŲ PATIRČIŲ

Parsisiųsti GPX
Trumpai apie maršrutą
Lengvas
96 km
13.5 val.
7
Maršruto danga
100% Asfaltas

Jei esi skonių megėjas ar gurmanas ir nori atrasti naujus skonius, tyrinėti kulinarijos ir gėrimų meną ir susipažinti su jų istorija, šis maršrutas kaip tik tau!

1. Vyno degustacijos „Bubių dvaro" vyno rūsyje

Norite paragauti įvairių vynų bei daugiau sužinoti apie jų kerintį pasaulį ir šiuo malonumu pasimėgauti su savo draugais? Mes Jums siūlome apsilankyti „Grafo Zubovo“ viešbutyje-restorane, įsikūrusiame restauruotame Zubovų dvare Bubiuose.

2. Alaus degustacija „Bubių dvaro" bravore

Ką žinote apie alų? Degustacijos metu ragaujamos populiariausios 6 alaus rūšys, mėgaujamasi gardžiu užkandžiu, susipažįstama su bravoro darykla bei su apyniuoto gėrimo istorija. Alaus gamybai  skirtą „virtuvę" galima išvysti per stiklą. 

3. Degustacija „Saulės midus“

Gražiame Šiaulių priemiestyje pakeliui į Kryžių kalną, prie bitininkystės ūkio, įsikūrusi įmonė Saulės midus. Saulės Midus kviečia paskanauti išskirtinio skonio, 20 m. tobulinto, namų gamybos midaus. Midus gaminamas įvairių skonių panaudojant įvairių augalų žiedus ir uogas.

4. Vienintelis Lietuvoje 5 dienas brandintas Kurtuvėnų kumpis

Šalia Kurtuvėnų dvaro įsikūrusioje autentiškoje smuklėje „Kryžkelė“ galite pasigardžiuoti tradiciniais lietuviškais patiekalais. Firminis smuklės patiekalas – aluje brandintas kiaulienos kumpis su troškintais kopūstais, bulvėmis su lupyna bei kastiniu. Gyventojai pasakoja, kad toks kumpis buvo patiekiamas ir patiems grafams Nagurskiams. Smuklės šeimininkės patieks ir pristatys šį patiekalą pasipuošusios tradiciniais rūbais.

5. Kuršėnų centro pasakojimai ir skoniai (Degustacinė ekskursija)

Pažintis su Kuršėnų miesto ir centro istorija nuo XIX amžiaus pabaigos iki sovietmečio. Pažintis su išlikusiais objektais, istorijomis, žmonėmis. Daug kalbų apie maistą ir valgymo kultūrą tarpukariu ir sovietmečiu, turgaus prekyba, maisto prekių parduotuvės ir kiti kulinariniai, konditeriniai nuotykiai.

Ekskursijos pabaigoje, pagal autentišką receptą pagaminto, sovietinio periodo Kuršėnų restorano „Paventys“, firminio kepsnio „Paventys“ ragavimas.

6. Visokie nutikimai, nusikaltimai Kuršėnuose prie caro, tarpukariu ir pokariu (Degustacinė ekskursija)

Siūlome susipažinti su Kuršėnų miesto nusikaltimų istorija kuri kupina netikėtumų! O ekskursijos pabaigoje Jūsų lauks Razbaininkų vakarienė!

7. Degustacija „Arbatgėris su tikruoju Kuršėnų vyniotiniu".

Degustacijos metu susipažinsite su Kuršėnų vyniotiniu. Kaip gimė ir kada pradėtas gaminti pats didžiausias ir ilgiausiai Kuršėnus garsinęs ir garsinantis brendas – „Kuršėnų vyniotinis“

Atsiliepimai

Komentuoti

Išmanioji programėlė / Audio gidas

Tai - interaktyvi, naujoviška, šiuolaikinių technologijų sprendimais pagrįsta mokymosi ir kultūros pažinimo priemonė skirta Lietuvos ir užsienio lankytojams pažinti mūsų krašte esančius reikšmingus ir unikalius kultūros paveldo objektus bei žymius žmones