Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centras

Hospiso narcizai Kryžių kalne

2009 m. Vasario 11 dieną (Pasaulinė ligonių diena)  prasidėjo pirmojo Lietuvoje hospiso (Pal.kun. Mykolo Sopočkos hospiso) kūrimo procesas. Tai reikšmingas įvykis, kurį suvienijo atvirų protų ir širdžių žmonės Gailestingojo Jėzaus seserų kongregacijos namuose. Hospisas ne tik rūpinasi ligoniais, bet ir suteikia jiems orias gyvenimo sąlygas. Šio hospiso įkūrimas buvo tikras žmogiškumo ir meilės ženklas, kuris palietė daugelio širdis.  

 

Hospiso narcizai yra ypatingas simbolis, susijęs su hospisais ir paliatyvine priežiūra Lietuvoje. Šie narcizai žydi pavasarį ir yra vadinami ,,Vilties laukais”. Jau aštuntą pavasarį jie pražysta Pal. kun. Mykolo Sopočkos hospise. Tai puikus pavyzdys, kaip žmonės gali savo laiką ir pastangas skirti padėti kitiems, kurie yra sergantys ir jaučia didelę poreikį žmogiškumo ir pagalbos.

Kryžių kalnas yra vieta, kurioje susipina tikėjimas, kultūra ir istorija. Čia tūkstančiai kryžių stovi kaip simbolis tikėjimo, vilties ir atminimo. Hospiso narcizai, žydintys šioje vietoje, suteikia dar ypatingesnį jausmą. Jų geltonos ir baltos spalvos žiedai atrodo kaip maži angelai, švelniai bešypsantys aplink. Šie narcizai yra ne tik gražūs, bet ir turi gilų simbolinį prasmės sluoksnį. Jie primena gyvenimo pradžią, atgimimą ir viltį. Kai žmonės juos mato Kryžių kalne, tai tampa ypatingu akimirksniu, jie prisimena savo artimuosius, atsiduoda mintims ir malda.

Rūpintis kitais ir savimi yra svarbu. Kai mes atkreipiame dėmesį į savo fizinę ir emocinę sveikatą, galime geriau rūpintis šeima, draugais ir bendruomene. Supratingumas, klausymasis ir  palaikymas sukuria stipresnius ryšius.

Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centras

Piliakalnio g. 7, Domantų k.,

Meškuičių sen., Šiaulių r. (Kryžių kalnas)

Tel.: + 370 41 37 08 60

El. p.: siauliuraj@gmail.com

Internetinė svetainė: https://www.siauliurajonas.lt/

GPS 56.01539, 23.41649

 

Atsiliepimai

Komentuoti