Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centras

Išrinkta Šiaulių rajono vizualinio identiteto kryptis

Šiaulių rajono identiteto kūrimas pasiekė lemiamą etapą: iš trijų variantų bendruomenė, ekspertai ir savivaldybės darbo grupė išrinko geriausią kryptį. Ji atitinka anksčiau nustatytus stipraus, prasmingo ir įtraukaus identiteto kriterijus. Strateginę ir vizualinę identiteto dalį kūrė tyrimų ir dizaino agentūra „The Critical“, turinti ilgametę patirtį šioje srityje.

Išrinkta kryptis atspindi Šiaulių rajono istorinį ir kultūrinį kontekstą. Šiaulių rajonas išsiskiria turtinga kultūrų susitikimų istorija: jis jungė tris baltų gentis, žemaičių ir aukštaičių kultūras ir tradicijas, taip pat yra žinomas dėl įvairiapusiško kūrybinio potencialo, apimančio tradicinius amatus, kulinarinius šedevrus ir dainų šventes.

Šiaulių rajonas iki šiol išlieka prasmingų susitikimų vieta, skatinančia kūrybingumą, saviraišką ir autentiškus santykius. Drąsiai žvelgiantis į ateitį, jis yra neišsenkantis įkvėpimo šaltinis vietos gyventojams ir svečiams.
Naujasis logotipas metaforiškai vaizduoja susitikimą ir susikirtimą. Du tipografiniai elementai simboliškai įsiterpia vienas į kitą, atspindėdami kūrybinį procesą ir rezultatą. Likę prekės ženklo elementai, įskaitant spalvas, šriftus ir kompozicijas, pabrėžia šias metaforas ir taip padeda sukurti išskirtinį ir aktualų identitetą.

Pasirinktas vizualinis identitetas atspindi Šiaulių rajono unikalumą, kultūrą ir vertybes. Jis taps savivaldybės ir bendruomenės komunikacijos priemonių pagrindu ir bus matomas tiek socialiniuose tinkluose ar interneto svetainėse, tiek ir lauko plakatuose, parodų stenduose ir kitose priemonėse. Šiuo metu vyksta vizualinio identiteto vadovo, kuris užtikrins sklandų identiteto taikymą įvairiuose kontekstuose, kūrimo etapas.

Džiaugiamės, kad pasitelkus bendruomenės nuomonę ir ekspertų patirtį procesas juda į priekį. Tai reiškia, kad rajono identitetas yra sukurtas atsižvelgiant į įvairias perspektyvas ir poreikius. Priminsime, kad vizualinis identitetas padės ne tik sukurti patrauklią ir unikalią rajono tapatybę, bet ir įgyvendinti ilgalaikę viziją ir taip prisidėti prie rajono bendruomenės vieningumo stiprinimo, verslo ir kultūros kultivavimo.

Naujasis identitetas, tapęs rajono vizitine kortele, skatins investicijas, kultūrinius mainus ir bendruomenės vieningumą, taip pat suteiks rajonui galimybę pritraukti dėmesį tarptautiniu mastu.

Aplankykite svetainę siauliurajonoidentitetas.lt, kad sužinotumėte daugiau apie projekto eigą. Dėkojame visiems, kurie prisideda prie šio projekto sėkmės.

 

Atsiliepimai

Komentuoti