Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centras

Metų pabaigos kelionės „Kultūros keliu „Jurgis Ambraziejus Pabrėža“

Kalendoriui verčiant paskutinius šių metų dienų lapelius, skubame užbaigti šių metų darbus, reflektuoti patirtis, įsivertinti pasiekimus ir rezultatus bei tiesti tiltus į kitų metų iniciatyvas, svajones, atsakomybes. 
Į vieną tokių renginių vyko ir Šiaulių rajono savivaldybės administracijos atstovų, VO „Raudėnų bendruomenė“ narių, aktyvių kuršėniškių grupė, nes gruodžio 6 d. „Kultūros kelio „Jurgis Ambraziejus Pabrėža (1771-1849)“ iniciatoriai ir projekto administratoriai – Kretingos rajono savivaldybė ir kt. vietos institucijos – pakvietė visų 6 Žemaitijos savivaldybių, Kultūros kelio sutarties ir veiklų bei priemonių įgyvendinimo partnerių, atstovus į projekto „Kultūros kelias „Jurgis Ambraziejus Pabrėža (1771-1849)“ forumą Kretingos rajono savivaldybės Motiejaus Valančiaus bibliotekoje.  Čia savo sričių profesionalai pristatė teminius pranešimas, kultūros kelio kūrimo I etapo ir projekto įgyvendintas priemones ir rezultatus, partnerių atstovai dalinosi ir patirtimis, ir sėkmėmis, ir klaidomis, į 6 Žemaitijos savivaldybių – kultūros kelio kūrimo partnerių – kelionę įsijungė ir 7-oji – Plungės rajono savivaldybė. Pasidalinta akimirkomis ir žinia, kad 2023 metų vasarą Vilniaus universiteto leidykla bendradarbiaudama su Mažesniųjų brolių ordino Lietuvos Šv. Kazimiero provincija išleido knygą „Žemaičių daktaras Faustas: Jurgio Ambraziejaus Pabrėžos bibliotekos kilmė, raida ir paveldas “. 2023-11-29 d. knygos pristatymas vyko Vilniaus universiteto bibliotekoje, P. Smuglevičiaus salėje. Šiaulių rajonui ir Raudėnams atstovavo raudėniškiai, šiuo metu gyvenantys sostinėje, Karolina Lukošienė ir Marius Mirončikas. Viena iš forumo dalių – tai kitų metų projektinės veiklos II kultūros kelio kūrimo etape pristatymas, aptarimas, planavimas ir derinimas. 
Iš Kretingos grįžome ne tik adventiškai pakylėti, bet ir apdovanoti kultūros kelio žemėlapiu bei informaciniu stendu su J. A. Pabrėžos gyventų vietų aprašymais – šiuo metu minėtos dovanos jau puošia ir dėmesio laukia ŠRSKC Raudėnų filialo parodų ir Raudėnų šv. Baltramiejaus vardo bažnyčios erdvėse. Su artėjančiomis šventėmis sveikindami, keliauti „Kultūros keliu „Jurgis Ambraziejus Pabrėža (1771-1849) kviesdami, dalinamės socialinių tinklų nuorodomis, kuriose ne tik daug įvairios informacijos rasite, bet ir J. A. Pabrėžą bei šiandien čia ir dabar gyvenančius sutiksite:
https://www.facebook.com/JAPabreza
http://www.polia.info/Genealogija/japabrezos-kelias.html
VO „Raudėnų bendruomenė“ informacija

 

Atsiliepimai

Komentuoti