Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centras

5,2 KM PĖSČIŲJŲ TAKAS PALEI VENTOS UPĘ

Pažintiniai takai

Šis pėsčiųjų takas palei Ventos upę jungia du svarbius Kuršėnų objektus – vieną ilgiausių Lietuvoje pėsčiųjų tiltų per Ventą (jungiančiu Kuršėnų dvaro sodybą ir parką su Lauryno Ivinskio aikšte) ir Kuršėnų sporto mokyklą, esančią pačiame Daugėlių pakraštyje. Maršrutas gali prasidėti prie tilto arba prie Sporto mokyklos, tačiau į taką galima įeiti arba baigti savo maršrutą nebūtinai galiniame taške: keliose tako vietose yra natūraliai susiformavę išėjimai/įėjimai į miestą, taip pat į Pušyno mišką.

Vieniems šis takas tinkamas pasivaikščioti, yra važinėjančių juo ir dviračiais. Tako ilgis 5,2 kilometro, jis išsidriekęs net 18 hektarų teritorijoje.

Šalia tako yra įrengta suoliukų poilsiui, taip pat suoliukų su stalais užkandžiams pasidėti.

Šalia tako yra įrengtos poilsio zonos, gėlynai, pasodinta medelių, įrengtas basų kojų takas, kur basomis pėdomis galima išbandyti įvairios faktūros pagrindą – nuo įvairaus pjovimo medienos iki, įvairiausio stambumo spyglių, kankorėžių, ir net kelių rūšių smėlio.

Takas yra gruntinis ir medinis: ten, kur takas driekiasi per apsemiamas upės prieigas ir natūralią pelkę – takas yra pakeltas, vietomis įrengtos žvalgos aikštelės.

Šiaulių rajono savivaldybės informacija

Nuotraukos Ritos Žadeikytės

Atsiliepimai

Komentuoti