Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centras

Hipoterapijos centras

Pramogos

​​​​​​Hipoterapija – gydymo būdas, paremtas unikaliu žirgo judesiu trijose plokštumose. Terapijos metu žirgas, jo judesiai padeda žmogui atrasti naujų judėjimo ir suvokimo galimybių. Šis metodas teigiamai veikia paciento sveikatą ir fizinę būklę, pokyčiai pastebimi motorikos, psichologijos ir socialinėse srityse.
Hiporetapija gali būti taikoma asmenims, turintiems judėjimo, komunikacijos, kognityvinių ir sensomotorinių sutrikimų, taip pat tiems, kurie skundžiasi sutrikusia pusiausvyra ir koordinacija, prasta laikysena.
Hipoterapija plačiai taikoma vaikams, kuriems nustatyta vėluojanti raida, cerebrinis paralyžius, autizmas, netaisyklinga laikysena, suaugusiesiems, sergantiems išsėtine skleroze, depresija, patyrusiems insultą, galvos traumą ir pan.
Hipoterapijos užsiėmimus veda ilgametę patirtį šioje srityje turinti specialistė Jurgita Rutkienė – NJA narė, dirbanti jau virš 15-kos metų šioje srityje.
Kadangi pacientų diagnozė, funkciniai gebėjimai ir patirtis lankant hipoterapiją yra skirtingi, skiriasi ir užsiėmimo laikas bei pobūdis. Užsiėmimo trukmė – nuo 10 iki 45 min. ir net valandos.

Kodėl žirgas?
Žirgas suteikia žmogaus eisenos įspūdį.
Sumažina judesių ribotumą.
Sumažina funkcinius raumenų asimetrinius pakitimus.
Sukelia pozityvius jausmus.

Atsiliepimai

Komentuoti