Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centras

Verslo liudijimas

Verslo liudijimas – tai dokumentas, kuris patvirtina, kad asmuo yra sumokėjęs fiksuoto dydžio pajamų mokestį (nepriklausantį nuo gaunamų pajamų) ir gali verstis tam tikra veikla.

Pajamų mokesčio dydį nustato savivaldybės, Verslo liudijimo skaičiuoklėje galite susiskaičiuoti, kiek kainuotų verslo liudijimas konkrečiai veiklai.

Svarbu tai, kad pagal verslo liudijimą galima verstis tik tam tikromis individualios veiklos rūšimis (veiklų klasifikatorius). 

Norėdami įsitikinti, ar Jūsų planuojama veikla galima su verslo liudijimu, Jums reikia žinoti Ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriaus (EVRK) kodą, kurį galite rasti čia arba skambinti į Lietuvos statistikos departamentą.

Dėl Verslo liudijimo išdavimo reikia kreiptis į asmens gyvenamosios vietos valstybinę mokesčių inspekciją (VMI) arba elektroniniu būdu per portalą Mano VMI. Verslo liudijimas gali būti išduodamas asmens pageidaujamam laikotarpiui, bet ne ilgiau kaip 1 kalendoriniams metams ir ne trumpiau kaip 5 dienoms, išskyrus prekybos verslo liudijimus (prekybos verslo liudijimai gali būti išduodami 1 ar kelioms dienoms, arba ilgesniam laikotarpiui, tačiau negali viršyti 1 kalendorinių metų).

Pradedančiojo apskaitos dokumentų paketas

Plačiau apie Individualią veiklą įsigijus verslo liudijimą, informaciją rasite štai čia.

Privalumai:

Trūkumai:

  • Pajamos iki 45 000 EUR apmokestinamos, sumokant savivaldybių tarybų nustatytą fiksuoto dydžio pajamų mokestį, t.y. aišku kiek mokesčių per pasirinktą laikotarpį teks sumokėti.
  • Veiklą galima vykdyti jūsų norimą laikotarpį, bet ne ilgiau nei vienerius kalendorinius metus. 
  • Viršijanti 45 000 EUR sumą, apmokestinama kaip įregistruotos individualios veiklos su pažyma pajamos,
  • Galima vykdyti tik tam tikromis veiklomis (veiklų sąrašas yra baigtinis),
  • Išsiimti verslo liudijimą trunka iki 4 d. d.

Naudinga informacija:

„Sodros” įmokų tarifai savarankiškai dirbantiems asmenims