Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centras

Naisių žemaitukų žirgynas

Pramogos

Žemaitukai žirgai – viena seniausių veislių Lietuvoje ir Europoje. Žinomi nuo VI–VIII amžiaus ir ypač išgarsėję lietuvių kovose su kryžiuočiais. Tai kovotojo dvasią turintys žirgai, unikalūs savo istorija, genetika, ištverme, universaliu darbingumu, nepaprastu žemaitišku charakteriu. Šie žirgai – mūsų, lietuvių, istorinės prigimties atspindžiai.

Žemaitukų ūgis nedidelis, siekia 128–142 cm, sveria tik 350-420 kg, tačiau yra be galo energingi ir stiprūs. Veislei net keturis kartus grėsė išnykimas, bet buvo atkurta. Šiuo metu saugoma tarptautiniu mastu, įtraukta į Pasaulio žemės ūkio gyvūnų įvairovės duomenų banką.

Naisiuose 2004 m. įkurtas žemaitukų žirgynas yra didžiausias retų nykstančių veislių saugojimo programoje dalyvaujantis privatus veislynas. Jam 2008 m. buvo suteitkas B kategorijos veislyno statusas, o 2010 m. jis pripažintas pažangiausiu genofondiniu ūkiu Lietuvoje.

Šiuolaikiškas, modernus Naisių žirgynas yra sudaręs puikias sąlygas žirgams, darbuotojams, ir kiekviename žirgyno lankytojui, klientui, mokiniui, turistui ir svečiui. Naisių žemaitukai dalyvauja ir skina pergales respublikinėse konkūrų ir lygiųjų lenktynių varžybose, rengiami įvairiems pasirodymams, fotosesijoms, vaikų ir suaugusių mokymui.

Atsiliepimai

Komentuoti