INFOTURAS KELIONIŲ ORGANIZATORIAMS IR GIDAMS

Balandžio 12–13 dienomis, bendradarbiaujant Raseinių, Kelmės, Šiaulių rajono bei Šiaulių miesto savivaldybėms, organizuotas infoturas Lietuvos kelionių organizatoriams ir gidams, kurie aplankė visų keturių savivaldybių turistinius objektus. Dauguma objektų patenka į naujai sukurtą turizmo produktą – „Malonių kelią“. Infoture dalyvavo 22 kelionių organizatorių atstovai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių.

Infoturas startavo Betygalos bendruomenės namuose, kur dalyvius svetingai pasitiko kaimų bendruomenės „Betygala“ pirmininkė Gema Račienė, muziejininkė Marijona Birutė Navakauskienė bei kiti bendruomenės nariai. Svečiams buvo pristatyta bendruomenės veikla ir vykdomos edukacinės programos keliautojams. Viena iš jų – „Arbatos kelias“, todėl visi buvo pavaišinti žolelių arbatomis, kurios renkamos iš Betygalos piliakalnių, Dubysos lankų ir po to džiovinamos bendruomenės namuose. Vėliau infoturo dalyviai, lydimi VšĮ „Atrask Raseinius“ direktoriaus Arno Zmitros, patraukė į žymiausio Lietuvos dainiaus poeto Maironio tėviškę, kur kelionių organizatoriai ir gidai buvo supažindinti su sodyboje įrengta ekspozicija, šalia sodybos įrengtomis meninėmis instaliacijomis. Taip pat apsilankyta Raseinių krašto istorijos muziejuje, kuriame naudojamos virtualios realybės technologijos, nukeliančios į kalėjimo laikus ar partizanų bunkerį ir kt. Muziejininkės taip pat supažindino infoturo svečius su naujausia ekspozicija, dedikuota Tadui Daugirdui, prisidėjusiam prie Lietuvos valstybės kūrimo, istorijos tyrinėjimo ir išsaugojimo. Paskutinė ir pati svarbiausia stotelė Raseinių rajone – Šiluvos šventovė, traukianti tikinčiuosius ne tik iš Lietuvos, bet ir viso pasaulio. Apsilankyta Jono Pauliaus II namuose, kur domėtasi galimybėmis priimti turistų grupes.

Šiaulių mieste buvo aplankyta baltumu tiesiog švytinti Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedra. Svečiams pristatyta ilgai laukta naujiena – lankytojams atvertas Katedros bokštas. Pakilus į 60 metrų aukštį – miestas tarsi ant delno. Vizito metu suskambo ir kariljonas. Kelionių organizatoriams ir gidams pristatytas ir kitas Šiauliams labai svarbus objektas – alaus darykla „Gubernija“. Lankant religinius objektus, be mažos pramogos ir gomurio pakutenimo sunkiai išsiverčiama. Ši alaus darykla yra seniausia Lietuvoje, už Katedrą jaunesnė vos keliais dešimtmečiais. Baltų kultūros pažinimo centre „Baltų kelias“ svečiams pristatyta mūsų protėvių gyvensena ir palikimas.

Infoturo pirma diena baigėsi pristatant naują, naktinę ekskursiją Kryžių kalne “Vienuolio pėdomis kalne”. Šią unikalią vietą Lietuvoje žino visi. Daugelis Kryžių kalną lanko dienos metu, bet šį kartą svečiai buvo pakviesti apsilankyti vėlų vakarą, sekti vienuolio pėdomis, pasiklausyti mitologinių pasakojimų apie piliakalnį, pajusti naktinio Kryžių kalno dvasią ir išgirsti jo garsus.

Kitos dienos maršrutas driekėsi į Kuršėnus. Lauryno Ivinskio aikštėje svečius pasitikęs gidas Jonas Kiriliauskas papasakojo apie Kuršėnus, svečius palydėjo per unikalųjį ir vieną ilgiausių bei gražiausių Lietuvoje pėsčiųjų tiltu į puošnų ir prabangų Kuršėnų Gruževskių dvarą. Čia dvariškais rūbais pasipuošusi centro etninės kultūros ir tradicinių amatų centro kultūros projektų ir informacijos specialistė Lina Šukienė pristatė dvarą, ekskursijas, teikiamas paslaugas.

Vėliau keliavome į Kurtuvėnus – į vieną garsiausių viso Šiaulių regiono miestelių, kur nuolat pilna turistų, kurie atvyksta pasigrožėti unikalia gamta, dvaro ansambliu bei garsiuoju mediniu svirnu, kuris yra pastatytas nenaudojant nė vienos vinies. Kurtuvėnuose įsikūrę Kurtuvėnų regioninio parko direkcija ir lankytojų centras, kuriame įrengta ekspozicija „Kraštovaizdžio įvairovė“. Ekskursiją po miestelį, lankytojų centrą ir žirgyną vedė Kurtuvėnų regioninio parko direktorius Rimvydas Tamulaitis.

Antrosios informacinio turo dienos popietė tęsėsi Kelmės rajone, Palendrių Šv. Benedikto vienuolyne. Dalyvius pasitikęs tėvas Kazimieras papasakojo vienuolyno įkūrimo istoriją, sužinojome apie vienuolių gyvenimo ypatumus bei turėjome galimybę dalyvauti pamaldose lotynų kalba ir įsigyti vienuolių rankomis pagamintos produkcijos. Ora et labora – Šv. Benedikto žodžiai įrašyti ordino reguloje, kuria iki šiol vienuoliai vadovaujasi savo veikloje vienydami maldą ir fizinį darbą.

Aplankėme Kelmės pakraštyje menininko Andriaus Seselsko įkurtą lauko galeriją.Vienintelė galerija po atviru dangumi Lietuvoje, kurios viduje teka upelis.

Vakarop atvykome į Tytuvėnus. VšĮ ,,Tytuvėnų piligrimų centras’’ gidė Rūta Krencienė parodė objektus, į kuriuos įprastai nepatenkama. Aplankėme Dievo motinos ikonos ,,Kazanskaja’’ cerkvę, kapinių koplyčią, Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblį ir šiame ansamblyje saugomą Šv. Popiežiaus Jono Pauliaus II relikviją – į specialią kapsulę įdėtą kraujo lašą. Susipažinome su vienuolių valgymo ypatumais, ragavome paruoštų valgių.

Atsiliepimai

Komentuoti