„Myliu lėtai ir baigta arba su kuo valgomas lėtasis turizmas“

Turizmo verslas - labiausiai nuo pandemijos nukentėjusi verslo sritis, o šiais metais situaciją įtakos karas Ukrainoje. Šiuo sudėtingu laikotarpiu vienintelis išsigelbėjimas - turimų vietinių resursų išnaudojimas. Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centras organizavo mokymus „Myliu lėtai ir baigta arba su kuo valgomas lėtasis turizmas“ skirtus turizmo sektoriaus atstovams. 


Lėtojo turizmo asociacijos atstovė (kelionių potyrių styguotoja nuo Daugyventės upės krantų ) - Daiva Tankūnaitė pristatė lėtojo  turizmo principus. Žodis SLOW lietuviškai reiškiantis lėtas, po kiekviena raidė slepia pagrindines šio judėjimo vertybes:
S – Sustaimable – darnus, tvarus;
L – Local – vietinis, autentiškas;
O – Organic – organiškas, ekologiškas, natūralus;
W – Whole – visaapimantis.


Lėtojo turizmo koncepcija apima ne tik ekologiškų produktų vartojimą, vietinių tradicijų pripažinimą, bet ir lėtesnį keliavimą: mažinant nukeliaujamą atstumą, didinant nakvynių vienoje vietoje ar regione skaičių.
Lėtojo turizmo koncepcija įsilieja į ateities turizmo scenarijus, nukreiptus ne į naujų vaizdų ir daiktų vartojimą, o į autentiškos patirties išgyvenimą. O būtent šitokios patirties mums Šiaulių rajone juk tikrai netrūksta!


Visiems linkime kūrybingo turizmo sezono.

 

Atsiliepimai

Komentuoti