Projektas „EKO žinutės“

Projektas „EKO žinutės“ prasidėjo išvyka. Šiltą rugsėjo 9d. aplankėme vilnos manufaktūrą AlkaWool, Raizgių kaime. Tai puikus ekologijos idėjas propaguojančio verslo pavyzdys. Manufaktūra teikia kompleksines ekologiškas kirptos („žalios“) vilnos apdirbimo paslaugas, gamina ir parduoda AlkaWool prekės ženklo aukštos kokybės tik su 100 % natūralia (be cheminio apdirbimo) lietuviška vilna įvairius sveikatinančius produktus. Remiant gamtosaugines iniciatyvas – manufaktūroje 50 % energijos pagaminama iš atsinaujinančių energijos šaltinių – saulės, vėjo ir gruntinių šilumokaičių. Dėkojame įmonės direktorius Jonui Tručinskui už EKO žinutes.

Regioninių parkų veiklą, gamtos išteklių saugojimo ir tausojimo principus, EKO turizmo idėjas pristatė Kurtuvėnų regioninio parko ekologas Darius Ramančionis. Jo dėka EKO turizmo objektas Girnikų šventkalnis atsiskleidė ne tik išskirtiniu gamtos grožiu, bet ir mitologine bei istorine prasme. Smagiai praleistas laikas Kurtuvėnų regioninio parko lankytojų centre.

Išvykos paskutinė stotelė - stovykla „Tauras“, kurioje poilsis išvien su gamta persipina su tvaraus vartojimo idėjomis. Ačiū už priėmimą Margaritai Kušnerovai.

Visuose aplankytuose Šiaulių rajono objektuose Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos 1 GD klasės mokiniams buvo išsiųstas EKO žinučių lietus. Kiekvienas turėjo progą, išgirsti ir atsirinkti šiai dienai aktualią ir pritaikomą savo kasdieninėje veikloje.

Projektą finansuoja Šiaulių rajono savivaldybė. Kelionės išlaidos apmokėjo projekto partneris - Šiaulių r. Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazija.

Iki susitikimo kitose projekto veiklose!!!

            

Atsiliepimai

Komentuoti