ŠIAULIŲ RAJONAS PILIGRIMINIU ŽYGIU PALENDRIAI – KURTUVĖNAI ATIDARĖ PILIGRIMYSTĖS MĖNESĮ

Šeštadienį, birželio 5 dieną, piligriminiu žygiu „Šeima – mūsų stiprybė“ Šiaulių rajonas pradėjo unikalų renginį – keturių savivaldybių organizuojamą Piligrimystės mėnesį. Šiaulių rajono savivaldybė ir Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centras pakvietė į piligriminį žygį maršrutu Palendriai – Kurtuvėnai, skirtą Šeimos metams, nes Popiežius Pranciškus 2021 metus paskelbė Šeimų bei šeimos globėjo šv. Juozapo metais.

Piligrimystės mėnesį, skirtą Šeimos metams, organizuoja net keturios savivaldybės – Šiaulių, Kelmės ir Raseinių rajonų bei Šiaulių miesto, kurių merai 2020 metų rugsėjo 8-ąją pasirašė  religinio turizmo bendradarbiavimo sutartį. Šia sutartimi siekiama skleisti religinio turizmo ir piligrimystės idėjas, skatinti lankyti religinius ir kultūrinius objektus, formuoti piligrimystės įvaizdį. Siekiant populiarinti piligrimystę ir Šv. Jokūbo kelius, jungiančius visas keturias savivaldybes, nuspręsta suorganizuoti piligriminį mėnesį ir pakviesti visuomenę į piligriminius žygius.

Į pirmąjį piligriminio mėnesio žygį žygeiviai rinkosi Kurtuvėnuose, prie Šv. Jokūbo bažnyčios – iš viso 70 žmonių: jaunimas, šeimos ir jų draugai, pagyvenę žmonės. Žygyje dalyvavo Šiaulių rajono ir miesto gyventojai, svečiai iš Klaipėdos, Kauno, Vilniaus, Naujosios Akmenės ir net Italijos.

Jauniausi dalyviai: 2 metų berniukas, 4 metų mergaitė, su mamomis išėjo į piligriminį žygį ir jį sėkmingai baigė. Vyriausiai šio žygio dalyvei – 84-eri.

„Labai džiugu, kad piligrimystės mėnesį mes atidarome būtent Šiaulių rajone, Kurtuvėnų regioniniame parke, kurio vaizdingomis apylinkėmis ir driekiasi 20 kilometrų maršrutas“, – kalbėjo viena iš žygio iniciatorių Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir paveldosaugos skyriaus vyriausioji specialistė Jurgita Jurgaitienė.

Žygeivių registracijos centras buvo įkurtas prie Kurtuvėnų parapijos namų. Savanorių grupė pildė žygeivių registraciją, dalijo atributiką ir buteliukus vandens. Iš viso žygyje savanoriavo 9 savanoriai: 2 savanorės iš Šiaulių miesto ir 7 iš Kuršėnų miesto. Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro darbuotojos norintiems matavo kraujospūdį, buvo galima dalyvauti loterijoje ir laimėti netikėtų prizų.

Kurtuvėnų šv. Jokūbo parapijos namuose piligriminio žygio dalyviai atidarė žygeivio, piligrimo Kęstučio Songailos fotografijų parodą „(Tik)Ėjimas“. Kęstutis su šeima neseniai atsikėlė gyventi netoli Kurtuvėnų, aktyviai dalyvauja piligriminiuose žygiuose, juos pats organizuoja, fotografuoja. Fotografijų paroda „(Tik)Ėjimas“ – debiutinė Kęstučio Songailos paroda.

„Labai jaudinuosi, nes tai yra paroda savo miestelio žmonėms,“ – atviravo Kęstutis Songaila. Jis pasakojo, kad pirmojoje savo parodoje eksponuoja nuotraukas iš pirmojo savo piligriminio žygio „Camino Lituano“ keliu, o fotografijos darytos net ne fotoaparatu, o mobiliuoju telefonu. Kaip prisimena pats Kęstutis, tai buvo Šv. Jokūbo kelias per visą Lietuvą: nuo Žagarės iki Lazdijų.

Atidarę Kęstučio Songailos parodą žygeiviai galėjo aplankyti įspūdingą Kuruvėnų regioninio parko lankytojų centrą, svirną, Šv. Jokūbo bažnyčios požemius.

Kurtuvėnų šv. Jokūbo parapijos klebonas Marius  Dyglys pakvietė į šv. Jokūbo vardu pavadintą Kurtuvėnų bažnyčią žygeivius maldai, palaimino ir palinkėjo sėkmingo žygio.

„Karantinas žmones labai suspaudė, uždarė į ankštus namus, butus. Daugeliui ypač reikia gryno oro ir dvasingumo. Žmonės trokšta aplankyti Šv. Jokūbo bažnyčią, Palendrių vienuolyną, tad džiaugiasi galėdami išeiti į tokius žygius“, – kalbėjo klebonas Marius Dyglys, kuris ir pats yra žinomas keliautojas, gidas, piligrimas, taip pat Kurtuvėnuose priima piligrimus. Kunigas Marius Dyglys džiaugėsi matydamas besišypsančius žmones, jų pasiryžimą žygiuoti ir stengtis parodyti, kad tikėjimas žmonių širdyse yra gyvas.

Klebonas Marius Dyglys parodos „(Tik)Ėjimas“ autoriui Kęstučiui Songailai įteikė piligrimo kaklaskarę. Žygeivius Šiaulių rajono savivaldybės mero Antano Bezaro vardu pasveikino mero padėjėja Rita Žadeikytė. Ji parodos autoriui Kęstučiui Songailai įteikė vaizdingiausių Šiaulių rajono vietų fotografijų albumą, o žygio organizatorėms – Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centro direktorei Kristinai Duseikaitei-Pekštienei bei Jurgitai Jurgaitienei – lietpalčius su Šiaulių rajono savivaldybės simbolika.

Piligrimus į kelionę išlydėjo nuostabus kūrinys, kurį vargonais atliko šiaulietė moksleivė Vytautė Budrytė ir pati su seserimi Domante žygiavusi piligriminiame žygyje Palendriai - Kurtuvėnai.         .

Autobusais žygeiviai buvo nuvežti į Kelmės rajone, Palendriuose įsikūrusį Šv. Banedikto vienuolyną. Žygeivius pasitikęs Palendrių vienuolyno prioras tėvas Kazimieras palaimino žygeivius prieš tolimą kelionę į Kurtuvėnus, palinkėjo keliauti ir dvasingumo keliu. Žygyje piligrimus lydėjo žygio vadovas Gediminas Jonuškis, kuris ir sudarė trasą, sužymėjo, parinko maršrutą, kad jis būtų kuo idomesnis. Žygeivius lydėjo savanorės, vadovaujamos Jurgitos Jurgaitienės.

Žygeiviams buvo numatytos 3 stotelės kas 5 kilometrus, kur žygeivių laukė Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Kristina Duseikaitė-Pekštienė, kas norėjo galėjo pasiimti vandens, pasipildyti savo gertuves.

Buvo žygeivių, kurie trasą įveikė kartu su savo augintiniais, nes žygyje dalyvavo net 2 šuniukai. Žygeivių sveikata rūpinosi medicinos darbuotoja, kuri ėjo kartu visą trasą. Organizatoriai džiaugiasi, kad niekam iš žygeivių neprireikė medicininės pagalbos.

Visą dieną keliavę žygeiviai, įveikę apie 20 kilometrų piligriminį žygį, Kurtuvėnuose buvo pasitikti klebono Mariaus Dyglio, vaišinami kava, gardžiomis bandelėmis.

Šiaulių rajono savivaldybės, Zigmo Ripinskio informacija

Zigmas Ripinskio nuotraukos

Sutikimas viešinti gautas

Atsiliepimai

Komentuoti