Šiaulių rajono žemėlapis - GAMTA

Pasitinkant gražiausią pavasario šventę Šv. Velykas pristatome naują teminį žemėlapį – GAMTA. 
Tai antras Šiaulių rajono žemėlapis šia tema, tik šį kartą pristatome parkus, ežerus, tvenkinius, upes, miškus, šaltinius ir nepakartojamo grožio – Barsukyno ozą.


Suprasdami, kad daugelis pavargo nuo karantino, kviečiame daugiau laiko praleisti gamtoje, gryname ore.  Ištrūkęs į gamtą ir atsitraukęs nuo kasdienybės bei rūpesčių, žmogus gali geriau įsiklausyti į save, savo poreikius, o tai svarbu psichologinei gerovei.
Turtingi Šiaulių rajono gamtos ištekliai jus gali sužavėti itin įvairiu gamtiniu ir kultūriniu kraštovaizdžiu, o bundanti gamta ir paukščių giesmės praskaidrinti nuotaiką.
Agailių miške esantis šaltinėlis, kurio vanduo laikomas stebuklingu žavi lankytojus, o pasakojimai ir padavimai apie šaltinio vandens gydomasias galias nepalieka abejingų. 
Kuršėnų dvaro sodybos teritorijoje esantis nuostabaus grožio parkas, stebina lankytojus savo didingumu. Keliautojas gali pasigrožėti ne tik gamta, Ventos pakrante, bet ir renovuotu medinės architektūros Gruževskių dvaru.
Mėgstantiems laiką leisti prie vandens siūlome aplankyti Pakumulšių tvenkinį, legendomis apipintą Paežerių ežerą, nuostabaus grožio Geluvos ir Bijotės ežerus. Populiarumu nenusileidžia ir keliautojų pamėgti Bubių ir Naisių tvenkinai.
Gamta – vaistas kūnui ir sielai, keliaukite po Šiaulių rajoną ir būkite sveiki.


Daugiau apie gamtos objektus rasite Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centro internetinėje svetainėje www.siauliurajonas.lt, o skiltyje „Suplanuok savo kelionę“ galite susikurti savo mėgiamą maršrutą.


Nuotraukų autoriai: Irena Berštienė, Jonas Žalys, Kristina Duseikaitė, Kurtuvėnų regioninio parko archyvas, Solveiga Tamulė, Lina Šukienė, Vytautas Gumbakis, Žydrūnas Budzinauskas.

 

Atsiliepimai

Komentuoti