Turizmo dienos proga – Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centro metų apžvalga

Pasaulinės turizmo dienos proga Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centras sveikina visus turizmo srityje dirbančius kolegas. Apžvelgdami Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centro veiklą galime pasakyti, kad pastarieji metai mums buvo visiškai kitokie, nei įprastai, tačiau pavyko ne tik prisitaikyti prie naujo laikmečio iššūkių, bet ir atrasti naujų veiklos formų. Džiugu tai, kad atradome naujų ir gana patrauklių vietinio turizmo objektų, pasirodo, Šiaulių rajono turizmo ištekliai – neišsemiami.

Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centras pirmą kartą organizavo Šiaulių rajono privačių kolekcijų, ekspozicijų lankymą per naują projektą, kurį pavadinome „Pakiemiais“ – šiltus vasaros vakarus kvietėme praleisti kartu ir atrasti pažinimo džiaugsmą. Suorganizuotos aštuonios skirtingos išvykos į privačias menininkų,  istorijos puoselėtojų, kolekcininkų ekspozicijas. Galimybė pasiūlyti skirtingose Šiaulių rajono vietose susitikimus prie įdomių kolekcijų, ekspozicijų įkvepia centro specialistus naujiems ieškojimams. Tariame ačiū kolekcijų, ekspozicijų savininkams už geranoriškumą ir svetingumą.

Projekto „Pakiemiais“ dalyvius labai nustebino Bazilionų mokykloje-daugiafunkciame centre vykdoma su lituanistikos paveldu, Dubysos regionu susijusi veikla. Bazilionų mokyklos-daugiafunkcio centro klasėse–muziejuose parengtos ekspozicijos iš surinktos istorinės literatūros, archyvinės medžiagos bei fotografijų. Džiugu, kad Lietuvos istoriją menančios ekskursijos Bazilionuose – „Lietuviško vadovėlio istorija“, „Romualdo Ozolo fotografijų paroda 1957“, „Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio istorijos fragmentai“,   „Šv. Bazilijaus Didžiojo ordinas ir Bazilionai“ – įdomios ir pageidaujamos turistų.

Jau drąsiai galime pasakyti, kad paklausūs tie turizmo maršrutai, į kuriuos įtraukiami bendruomenių organizuojami renginiai. Pirmas nedrąsus bandymas turistų grupę iš Panevėžio pakviesti į Šakynos bendruomenės projekto „Šeimos vakarai“ surengtą Valstybinio Šiaulių dramos teatro pasirodymą – labai pasiteisino.   

Gruzdžių bibliotekoje Lionginos ir Jurgitos organizuojamos edukacijos bei jų įvairovė – tarsi šviesos spindulys, Šakynos bibliotekos krašto istorijos pristatymas nenusileidžia ir patyrusių gidų pasakojimams – visa tai tik patvirtina, kad niekas kitas nepapasakos ir nepristatys krašto geriau, kaip jame gimę ir augę žmonės. Žinoma, visada teigiamų emocijų suteikia kultūros darbuotojų atliekami muzikiniai kūriniai, kurie taip pat tampa neatsiejama krašto pažinimo dalimi.

Kai ekskursiją veda istorikas, dvylikos knygų autorius Jonas Kiriliauskas – jaučiamės užtikrintai, nes žinome, kad neatsakytų klausimų jos dalyviams neliks. Šių dienų keliautojai apsiskaitę, neretas į ekskursiją atsiveža paruoštų klausimų.

Puikios ir keliautojų pamėgtos ekskursijos po Kuršėnus, edukacijos su Kuršėnų vyniotinio kepėjomis, „Stapurkos“ virėjomis, keramikos  dirbinių  gamintojais.

Puikiai pavyko ir keliautojams patiko sakraliniai renginiai, pradėti piligriminiai žygiai  piligrimų keliais. Sakralinės kelionės po Šiaulių vyskupijos bažnyčias sulaukia vis didesnio susidomėjimo, o Šiaulių vyskupijos dvasininkų erudicija, geranoriškumas, šiltas bendravimas su lankytojais bei palaiminimas suteikia keliautojams dvasinį džiaugsmą.

Akivaizdu, kad  turizmo paslaugas teikiančiais tampame visi – bibliotekų, kultūros centrų darbuotojai, seniūnijos, kurių sutvarkytomis viešosiomis erdvėmis džiaugiamės, bažnyčių tarnai ir gyventojai, kurie pamatę turistų grupę nuoširdžiai nusišypso ir pasisveikina.

Toks visų Šiaulių rajono savivaldybės įstaigų darbuotojų ir gyventojų geranoriškumas, bendradarbiavimas leidžia keliaujantiems pasiūlyti labai skirtingas, įvairias pažintines programas. Tad ir Pasaulinę turizmo dieną galime minėti visi drauge!

Nepamirštamą šios vasaros komplimentą, labai tinkantį Pasaulinės turizmo dienos proga, apie puikiai ir įdomiai praleistą laiką po mūsų Šiaulių rajone organizuotos išvykos parašė keliautoja Vilija: „Daugiasluoksnis ir susuktas į vieną ritinėlį kaip Kuršėnų vyniotinis“.

Puiku, kad keliautojai iš Šiaulių rajono išsineša ne tik žinias, įspūdžius, bet ir puikias emocijas. To mes ir siekiame.

Šiaulių rajono savivaldybės turizmo ir verslo informacijos centro informacija ir nuotraukos

Atsiliepimai

Komentuoti