Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centras

Sodybos „Gamtos kišenėje" siūlomos edukacijos

Edukacinės programos metu vaikams pristatoma avininkystė, jos atsiradimo istorija, su ja susiję amatai. Ūkyje supažindinama su kelių skirtingų veislių ir produktyvumo krypties avimis, nauda ir gaunama produkcija.

Edukacijos praktinės dalys skiriasi ir galima pasirinkti užsisakyti vieną iš šių:
1. Vilnos popietė.  Vaikai iš vilnonių siūlų pasigamins žaisliuką, papuošalą ar draugystės apyrankę.
2. Avių ganymas – užmirštas amatas. Kaip buvo ganomi ir prižiūrimi gyvuliai senovėje ir kuo gyvulių ganymas skiriasi dabar? Sodyboje vaikai ras atsakymus klausimus ir dar išmėgins jėgas gindami avių bandą.

Papildoma informacija

Edukacinės programos metu vaikams pristatoma avininkystė, jos atsiradimo istorija, su ja susiję amatai. Ūkyje supažindinama su kelių skirtingų veislių ir produktyvumo krypties avimis, nauda ir gaunama produkcija. Edukacijos praktinės dalys skiriasi ir galima pasirinkti ir užsisakyti vieną iš šių: *Vilnos popietė. Vaikai iš vilnonių siūlų pasigamins žaisliuką, papuošalą ar draugystės apyrankę. *Avių ganymas – užmirštas amatas. Kaip buvo ganomi ir prižiūrimi gyvuliai senovėje ir kuo gyvulių ganymas skiriasi dabar? Sodyboje vaikai ras atsakymus klausimus ir dar išmėgins jėgas gindami avių bandą.

 

Atvykusius Jus pasitiks daug smulkių naminių gyvūnėlių. O kaip gi kitaip, mes gi svečiuosimės pas Daktarą Dolitlį. Užsiėmimo metu bus trumpai papasakojama apie rašytoją Hugh Lofting, apie jo asmeninio gyvenimo epizodus, rašant istorijas apie Jono Dolitlio personažą ir jo nuotykius. Vėliau vaikai taps patys šios knygos personažu – gyvūnėlių gydytojais. Nepaprastais daktarais, o daktarais, kurie mėgins susikalbėti su gyvūnėliais, stebės jų elgesį, mokysis jais pasirūpinti, suprasti kada jie serga ar blogai jaučiasi ir svarbiausia - tinkamai prižiūrėti. Edukacija užsakoma iš anksto susitarus.

 

Pavalgyti mes mėgstame visi, taip kaip ir pakalbėti. Šios edukacijos metu suderinsime ir pašnekesius, ir maistą - sūrį. Šnektelėsime apie sūrių atsiradimo istoriją, padiskutuosime kaip sūriai klasifikuojami, sužinosime kelių sūrių gaminimo technologijos principus. Daugelyje šalių yra graži tradicija - po pietų ar vakarienės pateikti įvairių sūrių su įvairiais pagardais. Tęsiant tradicijas, pasiūlysime - sūrių lentą, su įvairiais pagardais. Edukacinė programa subalansuota suaugusiems, bet tinka ir vaikams, ypač smalsiems. Edukacija užsakoma iš anksto ir sezono metu (sūrių gaminimo).

 

Atvykus į sodybą Jus pasitiks vištelė Pūga ir supažindins su ūkyje auginamais naminiais paukščiais. Drauge su vištele Pūga mes Jums papasakosime kuo ypatingi naminiai paukščiai, kaip juos reikia prižiūrėti. Patikrinsime gūžtas ir suskaičiuosime viščiukus. Sužinosime kas dar deda kiaušinius, kas yra kiaušinio viduje, pabandysime piešti paukščių plunksnomis ir pažaisime lauko žaidimą "Aklą vištą". Programa skirta vaikų grupėms (10 - 30 vaikų), nuo 4 m. iki 12 m. Kaina 1,5 eur./ žmogui. Programa užsakoma iš anksto suderinus laiką.

 

Atsiliepimai

Komentuoti