Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centras

Istorijos takais: Ekskursija „Visokie nutikimai, nusikaltimai Kuršėnuose prie caro, tarpukariu ir pokariu“

Ekskursija „Visokie nutikimai, nusikaltimai Kuršėnuose prie caro, tarpukariu ir pokariu“ yra įdomus pasivaikščiojimas po Kuršėnų miesto istorijos takus. Ji vyks 2024 m. liepos 13 d. 16:00 val. ir prasidės prie senųjų Kuršėnų miesto kapinių pagrindinių vartų (Užmiesčio g., Kuršėnai). Ekskursijos trukmė – 1 val. 00 min. Šios ekskursijos metu sužinosite ne tik faktus, bet ir įsijausite į įvairių asmenų gyvenimus, jų pasirinkimus ir iššūkius. Tai puiki galimybė sužinoti daugiau apie Kuršėnų miesto praeitį ir įsitraukti į įdomias istorijas!

Šios ekskursijos metu išgirsite įvairias įdomias istorijas, įskaitant:

 1. Ringuvėnų dvaro ponios Burbienės laidotuvės: Įsivaizduokite tamsią naktį, kai dvaro rūmai švyti tik vienu langeliu. Moteris su ilgu juodu apdaru paslaptingai išnyksta tarp medžių. Kas ji buvo? Kodėl jos laidotuvės buvo tokios paslaptingos?
 2. Karsto iškasimas: Šaltas vėjas pučia per laukus, o žmonės susirinkę prie iškasto karsto. Jie žino, kad tai ne tik atsitiktinumas – tai kažkas daug svarbesnio. Ką jie randa po žeme? Ir kodėl tai keičia viską?
 3. Kuršėnų bažnyčios apiplėšimas: Naktis, lietus, tamsi bažnyčia. Nusikaltėliai įsiveržia per langą ir ima ieškoti vertingų daiktų. Bet vienas iš jų turi paslaptį, kurią jis slepia net nuo savo komandos. Ko jis ieško?
 4. Klebono nuotakos pasaugojimas: Klebonas stovi prie altoriaus, o mergina su baltu apdaru laukia savo išrinktojo. Bet klebonas žino, kad tai ne tik paprasta mergina. Jis turi paslaptį, kurią jis gali atskleisti tik vienam žmogui. Ką jis padaro?
 5. Vytauto gatvėje vykę nusikaltimai: Vytauto gatvėje šešėliai slepiasi tarp namų. Vienas iš jų yra paslaptingas žmogus, kuris stebi visus aplink save. Jis turi svarbią informaciją, bet ką jis ketina daryti su ja?
 6. Kvailiausias bandymas apiplėšti banką: Nusikaltėlis su kauke ant veido ir pistoletu rankoje žengia į banką. Bet jis nesupranta, kad šis bankas turi savo paslapčių. Kas jam gresia?
 7. Arklio pamainymo istorija: Arklys, kuris ne tik veža krovinius, bet ir turi paslaptingą praeitį. Jis buvo pamainytas su kitu arkliu, ir dabar jis turi galimybę pakeisti savo likimą. Neįprastas įvykis, susijęs su arkliu ir keistu pasikeitimu. Ką jis reiškė miestui?
 8. Diližano apiplėšimas: Diližano apiplėšimas, tai pasakojimas apie vieną iš įdomiausių nusikaltimų miesto istorijoje.
 9. Nukąsta lūpa ir vitrijoliu išplikytos akys: Kuršėnai garsėja ne tik savo kraštovaizdžiu, bet ir paslaptingomis asmenybėmis. Ar buvo tikra moteris su nukastomis lūpomis ir vitrijoliu išplikytomis akimis? Galbūt ši istorija slepiasi tarp senųjų pastatų.
 10. L. Ivinskio sukilėlių egzekucija: Tai buvo akimirka, kai istorija įsirašė į akmenį.
 11. Zalmano smuklės gaisras: Kuršėnai taip pat žinomi dėl Zalmano smuklės gaisro. Kokia buvo šios nelaimės priežastis? Ar tai buvo tik atsitiktinumas? Ši gaisro istorija - tai ne tik apie liepsnas, bet ir apie žmonių drąsą, kovą ir atminimą.
 12. Kuršėnų Dvaro apiplėšimai: Kuršėnų dvaras, su savo medinės architektūros palikimu, buvo ne tik turtingųjų gyvenvietė, bet ir taikos ir konfliktų liudininkas. Čia vyko įvairūs apiplėšimai, kurių pėdsakus galima rasti senųjų sienų plyšiuose.
 13. Pavogtos Dvaro bibliotekos pėdsakai: Dvaro biblioteka - tai ne tik knygos, bet ir paslaptingos istorijos. Galbūt ten slepiasi paslapčių, kurias verta atrasti?

Ekskursijos kaina yra 5,00 Eur. Norint dalyvauti, galite įsigyti bilietus čia. Jei turite daugiau klausimų, galite susisiekti telefonu +370 615 31441 arba el.paštu [email protected]. Taip pat galite sekti Facebook įvykio nuorodą.

Tai puiki galimybė sužinoti įdomias istorijas ir praleisti laiką su istoriku Jonu Kiriliausku!

Atsiliepimai

Komentuoti