Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centras

Piligriminis žygis „Malonių kelio“ maršrutu Šiaulių rajono atkarpa

Birželio 22 d. Šiaulių rajono savivaldybė ir Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centras pakvietė į piligriminį žygį „Malonių kelio“ maršruto Šiaulių rajono atkarpoje. „Malonių kelias“ (lot. Via Gratiarum) – tai piligrimams ir turistams skirti maršrutai, besidriekiantys keturių Lietuvos savivaldybių – Šiaulių, Kelmės, Raseinių rajonų ir Šiaulių miesto – teritorijose.
Žygio maršrutas, kurį vaizdingomis Kurtuvėnų regioninio parko apylinkėmis sudėliojo Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos Kurtuvėnų regioninio parko grupės specialistai, driekėsi apie 20 kilometrų. Pasigėrėta nuostabia gamta, vaizdingomis panoramomis, gamtos paveldo objektais ir įspūdinga Kurtuvėnų Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčia.
Kunigas Marius Dyglys, piligrimystės Šiaulių rajone vienas iniciatorių ir entuziastų, pakvietė žygeivius į įspūdingą Kurtuvėnų Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčią. Papasakojo jos istoriją, supažindino su meno vertybėmis. Taip pat pasakojo apie Šv. apaštalą Jokūbą, jo reikšmę piligrimams, vėliau pakvietė maldai, palaimino su Šv. Jokūbo relikvija ir palinkėjo sėkmingo žygio. Kunigas Marius Dyglys džiaugėsi matydamas besišypsančius žmones, jų pasiryžimą žygiuoti ir stengtis parodyti, kad tikėjimas žmonių širdyse yra gyvas.
Žygyje dalyvavo žygeiviai ne tik iš Šiaulių rajono, bet ir Šiaulių miesto, Mažeikių ir kitų Lietuvos vietų. Tai buvo ne tik dienos kelionė pėsčiomis, bet ir puikus vasaros pradžios paminėjimas, kuris suteikė galimybę ieškoti dvasinio pakilimo, tyrinėti gamtos grožį ir bendrauti su bendraminčiais.

Šiaulių rajono savivaldybė drauge su Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centru jau ketverius metus iš eilės kviečia visuomenę į piligriminius žygius. 2020 metų rugsėjo 8-ąją Šiaulių, Kelmės, Raseinių rajonų ir Šiaulių miesto savivaldybių merai pasirašė religinio turizmo bendradarbiavimo sutartį. Šia sutartimi siekiama skleisti religinio turizmo ir piligrimystės idėjas, skatinti lankyti religinius ir kultūrinius objektus, formuoti piligrimystės įvaizdį. Siekiant populiarinti piligrimystę ir religinį maršrutą „Malonių kelias“, visuomenė kviečiama į piligriminius žygius visose keturiose bendradarbiaujančiose savivaldybėse.
Daugiau detalios informacijos apie „Malonių kelią“ rasite interneto svetainėje www.maloniukelias.lt.
Šiaulių rajono savivaldybės informacija ir nuotraukos

Atsiliepimai

Komentuoti