Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centras

Startuoja Šiaulių rajono identiteto atskleidimo projektas

Visame pasaulyje nuoseklus šalių, rajonų, miestų ar kvartalų įvaizdžio kūrimas tampa vis svarbesnis formuojant šių vietų tapatybes ir taip siekiant pritraukti gyventojus, svečius ir investuotojus. Iki šiol Šiaulių rajonas, jungiantis vienuolika seniūnijų, neturėjo vientiso vizualinio identiteto, atspindinčio kultūrinę, ekonominę, socialinę aplinką, jos išskirtinumą bei gyventojų santykį su rajonu. Tad Šiaulių rajono savivaldybės administracijos iniciatyva pradedamas projektas, kurio tikslas ¬– atskleisti rajono tapatybę. Projektas apima pozicionavimą ir jį interpretuojantį vizualinį identitetą. Tai – vienos efektyviausių priemonių, padedančių atspindėti rajono išskirtinumą ir didinti žinomumą nacionaliniu ir tarptautiniu lygmeniu.
Terminas „atskleidimas“ čia vartojamas neatsitiktinai. Projektas vykdomas dalyvaujamojo dizaino metodu, kai į procesą įtraukiami rajono verslo, kultūros, sporto ir kitų bendruomenių atstovai. Šiaulių rajonas, kaip ir Panevėžio ar Klaipėdos miestai, pasirinko šį metodą siekdamas kuo labiau gyventojų nuomonę, lūkesčius ir tapatybę atspindinčio rezultato bei skatindamas bendruomenės šeimininkiškumo jausmą. Pozicionavimo atskleidimo procesui vadovaus ir identiteto sprendimus kurs patyrę šios srities ekspertai – tyrimų ir dizaino agentūra „The Critical“.
Vietovės identitetas nėra tik vakuume egzistuojantis logotipas ar šūkis. Tai ¬– rajono ir kiekvieno jame gyvenančio ir veikiančio žmogaus tapatybės dalis, būdas prisiminti ir puoselėti gyvenamosios vietos istoriją ir kultūrą, kurti jos ateitį. Savo ruožtu atvykę svečiai ar investuotojai identitetą pažins per jo daromą įtaką rajono žinomumui, reputacijai ir atpažįstamumui.
Šis projektas – svarbus žingsnis patrauklesnio, pažangesnio ir modernesnio Šiaulių rajono link. Tikimės, kad drauge su gyventojais ir ekspertais atskleisime identitetą, kuris bus aktualus, atspindės rajono unikalumą ir kuriuo bus galima didžiuotis tiek šalies, tiek ir tarptautiniu lygmeniu. Norime, kad Šiaulių rajonas taptų dar patrauklesne vieta gyventi ir veikti.
Apie vykstantį kūrybinį procesą, svarbiausius jo etapus ir galimybes jame dalyvauti kviečiame skaityti projekto interneto svetainėje siauliurajonoidentitetas.lt. 

 

Atsiliepimai

Komentuoti