Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centras

Tęsiami Šiaulių rajono identiteto atskleidimo darbai

Kiek daugiau nei prieš mėnesį prasidėjęs Šiaulių rajono identiteto atskleidimo procesas žymi pirmąją įveiktą atkarpą, kurios rezultatas – rajono pozicionavimo dokumentas. Šiuo metu keliaujama į kitą etapą, kai bus kuriamas šūkis, logotipas ir vizualinis identitetas.

Remiantis strateginiais dokumentais, ekspertų žiniomis ir vietos gyventojų nuomone, naujasis pozicionavimas grindžiamas Šiaulių rajono praeitimi ir dabartimi, taip pat formuojama ateities vizija. Tai priemonė, apibrėžianti Šiaulių rajono poziciją lokaliame ir nacionaliniame kontekste, identifikuojanti pagrindines vertybes ir pranašumus. Šio etapo rezultatas tampa svarbiu tolesnio identiteto vystymo atspirties tašku. Šiaulių rajono identiteto siekis – skatinti bendrumo su gyvenamosios vietos istorija, kultūra ir vertybėmis jausmą ir taip prisidėti prie bendruomenės vieningumo stiprinimo. Be to, identitetas turėtų padėti atkreipti investuotojų dėmesį į verslo galimybes, o rajono svečius – sudominti unikalia vietos kultūra ir istorija. Tai svarbi priemonė, kuri kartu su kitais sprendimais ir veiksmais skatina rajono plėtrą ir tvarumą bei padeda atskleisti unikalų regioną, siūlantį turtingą patirtį. Sėkmingai atskleistas ir nuosekliai taikomas identitetas tampa vizitine rajono kortele, kuri pritraukia įvairias auditorijas, skatina ekonomikos augimą, kultūrinius mainus ir suteikia rajonui gyvybingumo bei ilgalaikės sėkmės perspektyvą.

Atlikus strateginių Šiaulių rajono dokumentų analizę ir surengus trejas kūrybines dirbtuves bei išanalizavus jų rezultatus, buvo suformuluotas pozicionavimo naratyvas. Šiaulių rajonas pozicionuojamas kaip vieta, kurioje susitinkama kurti save, tarpusavio ryšius, tradicijas, dabartį ir ateitį.

Esminės pozicionavimo įžvalgos atskleidžia Šiaulių rajoną kaip svarbią įvairių kultūrų ir tradicijų susitikimo vietą, kuri dėl geografinės padėties, mastelio ir istorijos iki šių dienų išlieka prasmingų susitikimų vieta. Šiaulių rajonas taip pat yra ilgametes kūrybines tradicijas puoselėjantis kraštas, garsėjantis kūrybos formų įvairove. Kūrybinis potencialas skleidžiasi per netikėtas etninės ir šiuolaikinės kultūros, gamtos ir kultūros paveldo, tradicijų ir inovacijų jungtis. Drąsiai į ateitį žengiantis Šiaulių rajonas – tai neišsenkantis įkvėpimo šaltinis vietos gyventojams ir svečiams, kviečiantis susitikti ir kurti save, savo gerovę, santykį su kitais žmonėmis, senosiomis ir naujosiomis tradicijomis.

Tęsiant įtraukaus identiteto kūrimo procesą ir siekiant efektyviai atskleisti rajono pozicionavimą, artimoje ateityje visuomenei bus pristatyti du arba trys vizualinio identiteto pasiūlymai. Kartu su nepriklausomais ekspertais ir Šiaulių rajono savivaldybės prekės ženklo vertinimo komisija vietos gyventojai galės išsirinkti geriausiai keliamus kriterijus atitinkantį pasiūlymą ir suteikti jam grįžtamąjį ryšį. Atlikus korekcijas, išrinktas pasiūlymas taps Šiaulių rajono identitetu. Kitame etape bus parengtos jo naudojimo gairės.

Siekiame matyti rajoną, kuris būtų patrauklus ir aktualus esamiems ir būsimiems gyventojams, verslui ir rajono svečiams. Naujas identitetas yra svarbus žingsnis siekiant šio tikslo. Kviečiame sekti naujienas www.siauliurajonoidentitetas.lt

Atsiliepimai

Komentuoti