Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centras

SVEIKATOS HARMONIJA

Parsisiųsti GPX
Trumpai apie maršrutą
Lengvas
72 km
5.5 val.
4
Maršruto danga
100% Asfaltas

Kviečiame pažinti Šiaulių rajono turizmo objektus, pasikraunant sveikatos, sielos harmonijos ir  kelionių vitaminų. Maršrutas apima įdomesnes ir išskirtines Šiaulių rajono lankytinas vietas,  kurios lankomos ar užsakomos individualiai

1 stotelė

HIPOTERAPIJA

SHSC vyresnioji specialistė Roma Misgirdienė
Tel. 8 41 59 57 33;
El. p.: [email protected] 
www.su.lt

Hipoterapija – tai gydymo metodas, taikomas funkciniam judėjimo įgūdžių atkūrimui ar išmokimui, nes žirgo judesiai iš žmogaus reikalauja atsakomųjų veiksmų. Ši terapija ypač tinkama pacientams su judėjimo sutrikimais. Hipoterapijoje pagrindinis dėmesys sutelkiamas į jojančiojo padėtį ir reakciją judant žirgui. Terapeutas tuo metu kontroliuoja žirgo judesius, analizuoja paciento reakcijas ir parenka tinkamą gydymą.

Terapijos tikslas – pagerinti žmogaus laikyseną, pusiausvyrą, judėjimo funkcijas, kvėpavimą, kalbos ir kitus kasdieninius gyvenimo įgūdžius. Paciento funkcijų gerėjimą parodo jo adaptuotas atsakas į žirgo judesius. Taikant šią terapiją neįgaliesiems vaikams ar suaugusiems matoma akivaizdi nauda fizinėje, psichologinėje, socialinėje ir pedagoginėje srityje.

Kodėl žirgas?

•Žirgas suteikia žmogaus eisenos įspūdį.

•Sumažina judesių ribotumą.

•Sumažina funkcinius raumenų asimetrinius pakitimus.

•Sukelia pozityvius jausmus.

2 Stotelė

VIEŠBUTIS–RESTORANAS GRAFAS ZUBOVAS, MINI SPA

Dubysos g. 1, Bubių k., Šiaulių r.

Tel. 8 41 43 04 04

Mob. +370 686 88 555

El. p. [email protected]

www.grafozubovo.lt

Pirtyje sušildytas kūnas geriau priima masažo su priedais procedūras. Pasirinkite garinę pirtį su procedūromis: „Sielos harmoniją“ (garinė pirtis, baseinas, kūno šveitimas druska ar medumi, nugaros masažas, žolelių arbata) ar „Sveikatingumo programą“ (garinė pirtis, baseinas, kineziterapija vandenyje, žolelių arbata). Be to, rekomenduojama išmeginti ir kitas paslaugas. Mini SPA centre veikia baseinas su kaskada ir povandeninėmis masažuojančiomis srovėmis, infraraudonųjų spindulių sauna, galimos procedūros po pirties: masažas su natūraliu aliejumi ar medumi ar „Reiki“ (gyvybinės energijos ir jėgų atnaujinimas, kūno ir sielos gydymas japoniškai).

3 stotelė

MAUDYNĖS GONGO GARSUOSE / ŠIAURIETIKOJO ĖJIMO PASKAITOS-TRENIRUOTĖS / JOGA

Šiaulių rajono visuomenės sveikatos biuras

J. Basanavičiaus g. 7, Kuršėnai, Šiaulių r.

Mob. 8 683 27 615

El. p. [email protected]

http://siauliurvsb.lt/

Biuro veiklos tikslas – rūpintis Šiaulių rajono savivaldybės gyventojų sveikata, vykdyti savivaldybės teritorijoje Lietuvos Respublikos įstatymais ir kitais teisės aktais reglamentuojamą savivaldybių visuomenės sveikatos priežiūrą, organizuoti profilaktinę veiklą, siekiant mažinti gyventojų sergamumą ir mirtingumą, gerinti gyvenimo kokybę, ir teikti kokybiškas visuomenės sveikatos priežiūros paslaugas. 

Tikslas skamba labai dalykiškai, tačiau biuro darbuotojos pakonsultuos, rekomenduos ir praves individualius užsiėmimus pagal individualius poreikius.

 

 

4 stotelė

TRIUŠIŲ TERAPIJA

Dargaičių mini zoologijos sodas, alpakų ūkis

Dargaičių kaimas, Gruzdžių sen., Šiaulių r.

Tel. 8 686 43 584

E. p. [email protected]

www.minizoo.lt

Dargaičių zoologijos sodas užima daugiau nei 3 hektarų plotą, kuriame gyvena daugiau nei 30 skirtingų rūšių gyvūnų ir paukščių, atkeliavusių iš Čilės, Čekijos, Austrijos, Vokietijos, Lenkijos, Latvijos  ir Olandijos. 

Dargaičių zoologijos sodo šeimininkas siekia, kad gyvūnų auginimo sąlygos, teritorijos dydis ir komforto lygis būtų geriausias Baltijos šalyse. Tik sveiki ir pagal jų specifinius poreikius prižiūrimi gyvūnai yra laimingi. Jis sako, kad „gyvūnai yra mūsų draugai ir tik atvykę pas mus pamatysite, kokiomis puikiomis sąlygomis jie gyvena ir kokie jie visi išpuoselėti. Kai gyvūnai džiaugsmingi, tai ir lankytojams pažintis su gyvūnais suteikia geras emocijas.

Gyvūnų terapija vaikams – tai ne fiziniai pratimai, o psichologinio ryšio su gyvūnais radimas. Triušiai puikiai tinka terapijai, nes yra nedideli ir nesukelia baimės vaikams. Zoologijos sode vaikai su triušiais kartu leidžia laiką, žaidžia, triušiai maitinami, vaikai taip mėgaujasi jų draugija. 

Be to, zoologijos sode vaikai gali pajodinėti ant ponio ar pasivažinėti asiliuko tempiama karieta.

Atsiliepimai

Komentuoti

Išmanioji programėlė / Audio gidas

Tai - interaktyvi, naujoviška, šiuolaikinių technologijų sprendimais pagrįsta mokymosi ir kultūros pažinimo priemonė skirta Lietuvos ir užsienio lankytojams pažinti mūsų krašte esančius reikšmingus ir unikalius kultūros paveldo objektus bei žymius žmones